W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Z językiem polskim w świat” – cykl audycji w Polskim Radio

02.02.2021

Zapraszamy do słuchania audycji Polskiego Radia w cyklu „Z językiem polskim w świat”. Jest to projekt promujący działania Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w sferze nauczania języka polskiego i upowszechniania kultury polskiej w świecie

NawaPLRADIO

W ramach projektu powstanie  20. audycji w języku polskim, emitowanych na antenie Polskiego Radia dla Zagranicy i jego zagranicznych partnerów: Radia Polonia w Toronto, Fairchild Radio Group w Kanadzie, Radia znad Wilii, Polskiego Radia Lwów.

Audycje poświęcone Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej zostaną zaprezentowane również w języku angielskim i niemieckim we współpracy z Redakcją Angielską i Redakcją Niemiecką Polskiego Radia dla Zagranicy oraz opublikowane portalach internetowych: www.thenews.pl  www.auslandsdienst.pl

Celem projektu jest prezentacja działań Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej promujących język polski oraz historię i kulturę polską  w świecie, a poprzez to - spopularyzowanie oferty  NAWA skierowanej zarówno do osób polskiego pochodzenia, jak i do cudzoziemców.

Wszystkie zrealizowane dotąd odcinki audycji można znaleźć tutaj:

https://www.polskieradio.pl/399/9064 (w języku polskim)

https://www.polskieradio.pl/400/9069 (w języku niemieckim)