W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uroczystość wręczenia podziękowań dla służby zdrowia

W dniu 2 lutego 2022 r. na sali konferencyjnej SP ZOZ MSWiA w Katowicach odbyła się uroczystość związana z wręczeniem podziękowań dla pracowników służby zdrowia za prace i poświęcenie w czasie pandemii Covid-19.

zdjęcie z uroczystości

Zastępca Dyrektora Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego Pan Mariusz Siembiga przekazał na ręce lekarzy i pielęgniarek okolicznościowe monety kolekcjonerskie wydane na tę okoliczność.
Na rewersie monety jest przedstawiona dłoń lekarza w rękawiczce chirurgicznej, ujmująca z troską dłoń pacjenta. Umieszczona poniżej wstęga o barwach Rzeczypospolitej Polskiej została wykonana metodą druku UV, a napis na monecie głosi: „Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19”.
Na awersie widnieją: nominał, napisz „Rzeczpospolita Polska”, rok emisji oraz wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej.
Wyróżnione osoby stały się symbolem walki z pandemią walcząc z nieznanym wrogiem na pierwszej linii frontu, który z dnia na dzień stawał się silniejszy i bezwzględniejszy. Narażając zdrowie i życie dzielnie walczyli o każdego pacjenta bowiem dzięki ich ciężkiej pracy poświęceniu i determinacji pacjenci mieli szanse na powrót do zdrowia oraz do swoich bliskich i ich rodzin.
Ze względu na obecną sytuację epidemiczną spotkanie miało charakter kurtuazyjny.

Zdjęcia (13)

{"register":{"columns":[]}}