W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotnicze Straże Pożarne będą zachęcać do szczepień

08.07.2021

Szczepienia przeciw COVID-19 to szansa na powrót do normalności. Zbiorowa odporność pozwoli wygrać z pandemią. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straż Pożarnych, które włączą się w akcję promowania szczepień przeciw koronawirusowi w Polsce. Należysz do KGW lub OSP? Zorganizuj imprezę profrekwencyjną, podczas której uczestnicy będą mogli się zaszczepić i wygraj nagrody pieniężne.

KGW

#SzczepimySię z KGW – pieniądze dla Kół za promocje szczepień

Kancelaria Premiera przeznaczyła pulę pieniędzy na konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich. Akcja potrwa do końca września 2021, a jej podsumowanie nastąpi z początkiem października.

- Ogłaszamy dzisiaj nowy konkurs, który ma zachęcić Was, drogie Panie, żebyście jako liderki środowisk lokalnych zachęciły naszych sąsiadów, rodziców, babcie, dziadków i córki, żeby wszyscy się szczepili – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Konkurs podzielony jest na cztery elementy. Udział w każdym z nich to szansa na pozyskanie dodatkowych środków na działalność KGW. Środki będą przydzielane w zależności od liczby zaszczepionych osób.

  1. Festyn #SzczepimySię z KGW

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają akcję promocyjną do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. KGW może otrzymać maks. 8 tys. zł na organizację wydarzenia promującego szczepienia przeciw COVID-19. Koło musi spełnić jedynie kilka warunków m.in. umożliwić zaszczepienia się uczestników oraz zapewnienie przyjęcia 2 dawki, a także poinformowanie o wydarzeniu w mediach społecznościowych lub lokalnych.

Cały budżet wynosi 40 mln zł, a pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy, ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

  1.  Premia za Szczepienia KGW

Warunkiem uzyskania premii jest min. 100 zaszczepionych osób po raz pierwszy. Koło Gospodyń Wiejskich otrzyma 15 zł – za osobę w wieku 60 lat lub mniej oraz 30 zł za osobę w wieku powyżej 60. roku życia.

Pieniądze można zdobyć według zasady „kto pierwszy ten lepszy” – do wyczerpania puli funduszy.

  1.  KGW na Medal #SzczepimySię

Koła Gospodyń Wiejskich mają szanse wygrać od tysiąca do nawet 100 tys. zł za zorganizowanie najlepszego wydarzenia wg. liczby zaszczepionych. Nagrody pieniężne przewidziane są dla 1000 wydarzeń, gdzie frekwencja osób, które przyjęły szczepionkę będzie najwyższa.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

  1. Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW

Dodatkowe nagrody KGW mogą zdobyć za wykonanie najładniejszego zdjęcia. Zwycięzcy otrzymają nawet 25 tys. zł. Kolejne trzy najlepsze zdjęcia to szansa na 15 tys. zł. Warto wziąć udział w konkursie, ponieważ nie tylko podium otrzyma nagrody pieniężne. 5 tys. zł zdobędą KGW za zdjęcia w top 10, a po 1,5 tys. zł wygrają fotografię w top 100. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest min. 100 zaszczepionych osób.

#SzczepimySię z OSP – rozpoczęcie już wkrótce

Strażacy pomagają od początku trwania pandemii. To dzięki nim osoby starsze, z mniejszych miejscowości, mogły dotrzeć na szczepienie. OSP już wkrótce może włączyć się w promocję szczepień w inny sposób.

Liczymy na aktywność jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, ich pomoc jest bardzo ważna przy szczepieniu obywateli.

OSP zaangażuje się w m.in. w organizację szczepień w domu pacjenta oraz przygotują własne punkty szczepień COVID-19.

Już wkrótce ogłosimy szczegóły na temat konkurs dla Ochotniczych Straży Pożarnych, który będzie składał się z trzech elementów:

  1. Premia na Start
  2. Premia za Szczepienia OSP
  3. OSP na Medal #SzczepimySię

 

Organizatorem konkursu jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Zdrowia.

Przeczytaj o szczegółach akcji!

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}