W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Coraz więcej Polaków deklaruje chęć zaszczepienia przeciw COVID-19

11.01.2021

Narodowy Program Szczepień wchodzi w kolejna fazę. Od 15 stycznia rozpocznie się rejestracja dla następnej grupy – seniorów. Z tygodnia na tydzień coraz więcej Polaków deklaruje chęć zaszczepienia przeciw COVID-19. Według najnowszego sondażu United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM, ze szczepionki chce skorzystać blisko 68 proc. Polaków. Z czego aż cztery na pięć osób, które mają co najmniej 70 lat. To bardzo ważna i dobra wiadomość. Im więcej osób zaszczepi się przeciw COVID-19, tym szybciej zostaną zniesione obostrzenia i wszyscy powrócimy do normalności.

Na grafice diagram z dwoma słupkami z napisem: Ilu Polaków zamierza się szczepić przeciw koronawirusowi? 43 proc. listopad 2020 i 68 proc. styczeń 2021

Blisko 68 proc. Polaków chce się zaszczepić przeciw COVID-19

Kolejni Polacy deklarują chęć zaszczepienia przeciw COVID-19. Według sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM cztery na pięć osób, które mają co najmniej 70 lat, chce skorzystać ze szczepień przeciw COVID-19. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ kolejną grupą osób, które będą mogły zaszczepić się przeciw COVID-19, są seniorzy.

Wśród osób w przedziale wiekowym 60-69 lat chętnych do skorzystania ze szczepień jest ok. 81 proc. W porównaniu z poprzednim badaniem, to wzrost o prawie 20 proc. 

Łącznie w sondażu chęć zaszczepienia się wyraziło blisko 68 proc. Polaków. Oznacza to, że w niespełna dwa miesiące liczba chętnych wzrosła o ok. 25 proc. 

Kampania informacyjna #SzczepimySię

Narodowy Program Szczepień jest największą operacją logistyczną związaną ze zdrowiem Polaków. To również szereg działań informacyjnych oraz edukacyjnych, które mają na celu zachęcić do skorzystania ze szczepionki.

Trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. Jest szeroko komunikowana za pomocą różnych środków masowego przekazu.

Telewizja i Internet

W telewizji i Internecie do szczepień zachęca ambasador akcji #SzczepimySię Cezary Pazura. Aktor tłumaczy, dlaczego warto wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień:  – Co ja tutaj robię? Mówię, że szczepienie to nie tylko Twoja sprawa. To sprawa życia i zdrowia innych. Dla siebie, dla nich. Szczepimy się!

Oprócz najnowszego spotu z udziałem Cezarego Pazury, w telewizji i Internecie dostępny jest materiał wideo promujący akcję #SzczepimySię z udziałem aktorów: Mateusza i Stanisława Banasiuków. Aktorzy już po raz drugi wsparli działania przeciw koronawirusowi.

Radio

Od 29 grudnia w przestrzeni radiowej można usłyszeć spoty czytane przez profesjonalnych lektorów, które były inspirowane kampanią telewizyjną z udziałem aktorów – Stanisława i Mateusza Banasiuków. Od początku stycznia w radiu słyszymy również Cezarego Pazurę. Aktor zachęca Polaków do szczepień oraz wskazuje, gdzie szukać wiarygodnych źródeł informacji na ich temat.

Materiały emitowane w telewizji i radiu uzyskały już ponad 100 mln odsłon.

Media społecznościowe

Do kampanii #SzczepimySię dołączyli również sportowcy –  m.in. Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Maria Andrejczyk, Kamila Lićwinko i Jakub Przygoński. W mediach społecznościowych Kancelarii Premiera dostępne są krótkie animacje oraz infografiki z rzetelnymi informacjami nt. szczepień. Kampania w sieci to obecnie już ponad 220 mln odsłon.

Strona internetowa i bezpłatna infolinia

Wizerunkowej kampanii towarzyszą działania informacyjne. Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989. 

Źródło: K. Klinger, T. Żółciak, G. Osiecki, J. Kapiszewski, Chętnych do kłucia mocno przybyło [SONDAŻ DGP i RMF FM] https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/8065221,szczepienia-szczepionka-koronawirus-chetni-sondaz-dgp-rmf-fm.html

{"register":{"columns":[]}}