W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

System rejestracji już działa. Zachęcamy do szczepień przeciw Covid-19

02.04.2021

System rejestracji na szczepienia przeciw Covid-19 został chwilowo zawieszony z powodu awarii. Usterkę udało się szybko usunąć i obecnie wszystkie kanały rejestracji działają sprawnie. Zachęcamy do szczepień przeciw Covid-19 wszystkich, dla których rejestracja jest otwarta, a w szczególności osoby po 60. roku życia.

Konferencja prasowa dotycząca szczepień z udziałem szefa KPRM Michała Dworczyka

Możliwość rejestracji dla pacjentów 40+ i 50+

Mniejsza dynamika rejestracji na szczepienia wśród osób 60+ i większa dostępność szczepionek, sprawiła, że mogliśmy dopuścić do szczepień kolejne grupy pacjentów. Żeby  efektywnie wykorzystać terminy w kwietniu i maju, zdecydowaliśmy się na udostępnienie zapisów pacjentom w wieku 40-59 lat, którzy wcześniej wypełnili formularz online na stronie pacjent.gov.pl.

– Rejestracja została wznowiona dla wszystkich osób. Przede wszystkim dla osób 60+, które namawiamy do zapisywania się na terminy, których mamy teraz bardzo dużo. Ruszyła także możliwość rejestrowania się dla osób w wieku 40-59 lat, które wcześniej zgłosiły za pośrednictwem formularza chęć zaszczepienia się. To grupa ok. 680 tys. osób – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Masz od 40-49 lat i zostałeś zapisany na szczepienie w wyniku błędu systemu? Sprawdź co dalej

Niestety, w trakcie zapisów pacjentów 40+ wystąpiła awaria systemu rejestracji. Błąd polegał na złym wyznaczaniu terminu szczepienia pacjentom grupy wiekowej 40-49. Dlatego:

 • dla pacjentów w wieku 40-49 lat, którzy uzyskali termin szczepienia do 5 kwietnia, termin pozostaje bez zmian,
 • pacjenci w wieku 40-49 lat, którzy uzyskali termin w dniach 6-30 kwietnia otrzymają telefon i SMS z propozycją nowego terminu szczepienia (po 10 maja),
 • termin szczepień dla pacjentów z grupy wiekowej 50-59 pozostaje bez zmian.

Ważne! Jeżeli jesteś osobą w wieku 40-59 lat i zgłosiłeś/aś chęć zaszczepienia się w styczniu lub lutym, to obecnie masz wystawione e-skierowanie na szczepienie. Zadzwoni do Ciebie automatyczny system, który zaproponuje Ci termin szczepienia. Informacja z propozycją terminu może też przyjść SMS-em.

Jeżeli jesteś w wieku 40-59 lat i nie zgłosiłeś/aś chęci zarejestrowania się na szczepienia, teraz nie masz wystawionego e-skierowania i musisz poczekać na uruchomienie zapisów na szczepienia dla Twojego rocznika.

Uwaga! E-skierowania na szczepienie nie dostaniesz, jeśli w ciągu ostatnich 90 dni miałeś/aś pozytywny wynik testu na koronawirusa. Pojawi się ono na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta później.

Uruchomiliśmy dodatkowe pół miliona terminów na kwiecień

– Wczoraj uruchomiliśmy dodatkowe pół mln terminów na kwiecień. Chcemy przesunąć wszystkie osoby powyżej 60. roku życia na szczepienia w kwietniu. Prosimy punkty szczepień, by kontaktowały się ze swoimi pacjentami i proponowały im terminy kwietniowe – podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk, który poinformował także, że między 12 a 18 kwietnia, osiągniemy 1 mln szczepień tygodniowo (pierwsza i druga dawka szczepionki).

Z uwagi na to, że Narodowy Program Szczepień przyśpiesza, a rząd chce jak najszybciej zaszczepić jak największą liczbę osób, mogą zdarzyć się sytuacje, w których poszczególne grupy wiekowe będą się na siebie nakładać. Jest to spowodowane maksymalnym wykorzystaniem wolnych terminów pojawiających się w systemie.

Wielu chętnych na szczepienia przeciw Covid-19

– Jest bardzo duże obciążenie systemów informatycznych. Obciążenie Profilu Zaufanego to ok. 500 osób na sekundę próbujących się logować. Prosimy, żeby korzystać z tych kanałów: infolinia 989, e-rejestracja na pacjent.gov.pl lub SMS – powiedział Michał Dworczyk.

Cieszymy się, że tak wiele osób chce przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19. To powoduje jednak duże obciążenie systemów informatycznych, dlatego pamiętaj, że na szczepienia możesz zarejestrować się na kilka sposobów:

 • przez infolinię  989,
 • online na pacjent.gov.pl,
 • przez SMS – na numer 880 333 333 wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”,
 • w punkcie szczepień – warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

Harmonogram szczepień na kwiecień. Sprawdź kiedy będziesz mógł się zarejestrować

Od 12 kwietnia startujemy z rejestracją osób urodzonych w roku 1962 r., potem każdego dnia będziemy uruchamiać zapisy na konkretne terminy osób urodzonych w kolejnych latach. Szczepienia przeciw Covid-19 będą odbywały się zgodnie z poniższym harmonogramem:

 • 12 kwietnia – rocznik 1962,
 • 13 kwietnia – rocznik 1963,
 • 14 kwietnia – rocznik 1964,
 • 15 kwietnia – rocznik 1965,
 • 16 kwietnia – rocznik 1966,
 • 17 kwietnia – rocznik 1967,
 • 19 kwietnia – rocznik 1968,
 • 20 kwietnia – rocznik 1969,
 • 21 kwietnia – rocznik 1970,
 • 22 kwietnia – rocznik 1971,
 • 23 kwietnia – rocznik 1972,
 • 24 kwietnia – rocznik 1973.

Tak skonstruowany harmonogram zapewnia elastyczność realizacji programu szczepień. Osoby uprawnione, które nie zapiszą się na szczepienie w danym dniu, będą mogły zrobić to  później. 

{"register":{"columns":[]}}