W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Trwa rejestracja dla osób 60+. Zarejestruj się już dziś, chroń siebie i innych!

31.03.2021

Trwa rejestracja na szczepienia dla osób w wieku 60 lat i więcej. Nie warto zwlekać: przyjęcie szczepionki jest obecnie jedną z najważniejszych zasad profilaktyki w dobie pandemii.

Masz 60 lat lub więcej? Zgłoś się na szczepienie!

Obecnie rejestrować się na szczepienie mogą osoby, które ukończyły 60 lat lub więcej. Zachęcamy do najszybszej – zdalnej – formy rejestracji: poprzez infolinię, SMS lub stronę internetową. Umówić się można również w punkcie szczepień.

Od kilku dni obserwujemy spore wzrosty zakażeń, wiele osób potrzebuje hospitalizacji i niestety – wiele walkę z Covid-19 przegrywa. Dlatego tak ważne jest to, by się zaszczepić. Szczepionka daje bowiem nadzieję na powrót do normalności, ale szanse na to będą tym większe, im więcej osób przyjmie preparat. Warto skorzystać z dostępnej ochrony, a szczepionka to obecnie najlepsza profilaktyka.

Zarejestrować się możesz na cztery sposoby

Jest kilka sposób zapisu na szczepienie przeciw Covid-19:

  • ZAREJESTRUJ SIĘ PRZEZ INFOLINIĘ 989 – do zapisu potrzebny jest numer PESEL. Możesz także podać numer telefonu komórkowego. Podczas rejestracji wybierzesz dla siebie dogodny termin i miejsce szczepienia. Jeśli podasz numer telefonu komórkowego, po umówieniu wizyty, otrzymasz SMS-a z potwierdzeniem.
  • ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE NA PACJENT.GOV.PL – po otwarciu tej strony zobaczysz komunikat o możliwości skorzystania z e-Rejestracji na szczepienie. Polecamy ten sposób! System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli propozycje nie będą Ci odpowiadały,  możesz wybrać datę i konkretny punkt szczepień za pomocą dostępnej wyszukiwarki. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS.
  • WYŚLIJ SMS – do wyboru masz dwa numery: 880 333 333. Przygotuj swój PESEL oraz właściwy dla Twojego adresu kod pocztowy. Na wybrany numer wyślij wiadomość o treści „SzczepimySie”. Połączysz się z systemem, a po podaniu kodu pocztowego i numeru PESEL, otrzymasz propozycję terminu w konkretnym punkcie szczepień. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, system zachowa Twój numer. Gdy tylko pojawi się możliwość zaszczepienia, otrzymasz informację.

  • ZAREJESTRUJ SIĘ W PUNKCIE SZCZEPIEŃ – to kolejny, dostępny sposób. Warto umówić się telefonicznie. Numery do punktów szczepień dostępne są m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień wiąże się niekiedy z koniecznością stania w kolejkach, ale też jest narażaniem się na ryzyko zakażenia. Jeśli zatem nie musisz wychodzić, zostań w domu i zapisz się zdalnie.

Ponad 10 mln szczepień w Polsce

W Polsce wykonano łącznie 6 081 824 szczepienia, w tym 4 062 784 pierwszą dawką i 2 019 040 drugą – wynika z zestawienia opublikowanego w środę na rządowej stronie gov.pl. We wtorek premier zapowiedział, że do końca II kwartału wykonanych zostanie 20 mln szczepień, a do końca sierpnia zaszczepieni mają być wszyscy chętni.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}