W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konsulat w Nowym Jorku informuje o zmianach dotyczących organizacji pracy urzędu

28.09.2020

Odpowiadając na olbrzymie zainteresowanie wnioskowaniem o wydanie paszportu, Konsulat w Nowym Jorku wprowadza zmiany organizacyjne służące przyjęciu większej liczby osób i ułatwieniu kontaktu z konsulatem.

Pilny komunikat Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku

Informacje w sprawach paszportowych będą udzielane przede wszystkim pod numerami telefonów 6462372122 i 6462372123 w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki w godzinach 9.00-12.00 oraz w środy w godzinach 12.00-15.00. Telefony będą odbierać wydelegowani do tego zadania pracownicy.

Konsulat uruchamia dodatkowe terminy wizyt paszportowych na www.e-konsulat.gov.pl  w okresie od października 2020 r. do marca 2021 r. Będą one udostępniane w każdy piątek o godz. 16.00. Jeżeli zależy Państwu na wcześniejszym terminie wizyty, należy śledzić stronę regularnie – wiele osób rezygnuje z wizyt w ostatniej chwili, co umożliwia zapisy nawet z dnia na dzień.

Jeżeli mają już Państwo wyznaczony termin wizyty, a udało się Państwu zarezerwować termin wcześniejszy, prosimy o anulowanie późniejszego terminu, aby umożliwić zapisy innym osobom oraz w celu uniknięcia problemów wynikających z istnienia dwóch wizyt na te same dane.

Jeżeli nie możecie pojawić się Państwo na wizycie, prosimy o jej anulowanie – nieodwołanie wizyty będzie skutkowało problemami przy kolejnym zapisie na wizytę.

Niezmiennie przyjmujemy osoby w nagłych i udokumentowanych sytuacjach. Zgłoszenia w tych sprawach proszę wysyłać na adres newyork.visapassport@msz.gov.pl wraz z opisem sytuacji, Państwa danymi (imię, nazwisko, data urodzenia lub numer PESEL, seria i numer ostatniego polskiego paszportu) oraz kompletem dokumentów potwierdzających pilność sprawy.

Jednocześnie informujemy, że niespodziewany wzrost zainteresowania wnioskowaniem o polskie paszporty wynika przede wszystkim z ograniczeń związanych z epidemią i wzrostem liczby wniosków od osób, które nie występowały o polskie paszporty przez wiele lat, dlatego niezmiennie zachęcamy do zachowania ciągłości paszportowej.