W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zmiany w funkcjonowaniu Konsulatu RP w Los Angeles

17.07.2020

Konsulat Generalny RP w Los Angeles zmienił zasady przyjmowania interesantów.

Grafika przedstawiająca od lewej: słowa Komunikat Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles, nałożone na siatkę przypominającą globus, po prawej stronie logo Kosnulatu Generalnego RP w Los Angles z godłem Polski, białoczerwoną flagą.

Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną w hrabstwie Los Angeles, w trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, informujemy, że przyjmowanie interesantów w Konsulacie Generalny RP w Los Angeles ograniczone jest jedynie do spraw paszportowych, po wcześniejszym umówieniu wizyty, gdy paszport jest niezbędny do odbycia podróży, której nie można przełożyć lub odwołać.

Sprawy prawne, w tym obywatelskie będą realizowane wyłącznie korespondencyjnie.

Do odwołania wstrzymane jest wydawanie wiz Schengen. Wizy narodowe będą wydawane w wyjątkowych sytuacjach.

Powyższe zasady nie ograniczają możliwości uzyskania pomocy konsularnej przez obywateli RP w sytuacjach nagłych, kryzysowych lub losowych.

Przypominamy podstawowe kanały komunikacji z konsulatem:

Email: la.polishconsulate@msz.gov.pl

Sprawy paszportowe: la.paszporty@msz.gov.pl

Sprawy prawne i obywatelskie: la.legal@msz.gov.pl

Telefon: +1 310 442 8500

Indywidualne umawianie się na wizyty konsularne w niecierpiących zwłoki, pilnych przypadkach możliwe jest e-mailowo la.polishconsulate@msz.gov.pl lub telefonicznie: (310) 442-8500.

 

Przed kontaktem z urzędem prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej urzędu. Wszelkie niezbędne informacje i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wszystkich aspektów działań konsulatu można znaleźć w dziale informacje konsularne, w tym dotyczące: paszportów; spraw prawnych; spraw dot. obywatelstwa.