W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

II Podkarpacki Kongres Cyberbezpieczeństwa

18.11.2022

„Aktualne problemy cyberbezpieczeństwa i cyberprzestępczości” to temat II Podkarpackiego Kongresu Cyberbezpieczeństwa, który odbył się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie.

Prelegenci II Podkarpackiego Kongresu Cyberbezpieczeństwa za stołem prezydialnym

W konferencji wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, sędziowie, prokuratorzy oraz służby mundurowe. W jej ramach wygłoszono referaty dotyczące m.in. determinantów cyberbezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w sieci (wojewoda podkarpacki dr Ewa Leniart); bezpieczeństwa infrastruktury teleinformatycznej, cyberprzestępczości w obliczu zagrożeń współczesnego świata (mł. insp. Piotr Szymański z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości), zagrożeń cyfrowych z punktu widzenia legislacyjnego (dr hab. Krzysztof Szczucki, prezes Rządowego Centrum Legislacji). Prelekcje wygłosili także m. in.  prokurator Prokuratury Krajowej prof. UP dr hab. Czesław Kłak; SSO dr Marcin Dudzik; SSA prof. UP dr hab. Katarzyna Kaczmarczyk-Kłak; SSO dr Beata Bury; prokurator dr Katarzyna Lenczowska-Soboń; dr Piotr Kosmaty.

Dzisiejsze wydarzenie  wpisuje się w działania podejmowane przez wojewodę podkarpackiego na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w województwie podkarpackim. W ich ramach organizowane są nie tylko konferencje, seminaria i szkolenia dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa, ale także funkcjonuje Podkarpacka Szkoła Wolności i Tolerancji. Jest to przedsięwzięcie, które nie ma charakteru komercyjnego, lecz jego celem jest budowanie świadomości społecznej i prawnej dzieci i młodzieży, poprzez organizowanie dedykowanych zajęć m.in. z zakresu prawa karnego, kryminologii, wiktymologii oraz patologii społecznych. W ich ramach specjaliści – prawnicy, psychologowie, funkcjonariusze służb mundurowych – pokazują zagrożenia dla młodzieży, ich przejawy, przyczyny, a także pokazują jak należy reagować w sytuacjach kryzysowych, w jaki sposób funkcjonują służby mundurowe, jakie mają zadania i kompetencje.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewodę Podkarpackiego oraz Ośrodek Kryminalistyki i Nauk Sądowych Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

{"register":{"columns":[]}}