W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kliniczny Zakład Patomorfologii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

02.02.2024

Nowoczesny Kliniczny Zakład Patomorfologii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie został uroczyście otwarty. Ważnej dla bezpieczeństwa zdrowotnego inwestycji gratulowała wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul.

 Kliniczny Zakład Patomorfologii w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Rola diagnostyki patomorfologicznej jest kluczowa i niezastąpiona w diagnozowaniu chorób. Wyniki badań decydują o dalszym losie pacjenta i wyborze metod leczenia.

Zmodernizowany, wyposażony w najwyższej klasy sprzęt wysokospecjalistyczny Kliniczny Zakład Patomorfologii pozwala na uzyskanie doskonałej jakości preparatów mikroskopowych i zapewnia swoim pacjentom dostęp do usług na najwyższym europejskim poziomie.

– Dzisiejsze wydarzenie symbolizuje zobowiązanie, jakie leży na nas wszystkich – ciągłego rozwoju ochrony zdrowia, tak aby sprostać stale rosnącym potrzebom mieszkańców. Rozwój szpitala to efekt współpracy, determinacji i zaangażowania wielu osób. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do tego osiągnięcia – mówiła wojewoda.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2022 r. Jej efektem jest nowoczesny i wysokospecjalistyczny Zakład mieszczący się na 3 kondygnacjach. W swojej strukturze posiada między innymi pracownię krojenia i pobierania materiału z dwustanowiskowym stołem formalinowym, doskonale wyposażone pomieszczenia i stanowiska, sekretariaty, sale sekcyjne, gabinety lekarskie z ergonomicznymi stanowiskami, archiwa, chłodnie szufladowe. Ważnym elementem całości jest nowy system informatyczny kompatybilny z systemem szpitalnym.

Kliniczny Zakład Patomorfologii zapewniający kompleksową obsługę w zakresie diagnostyki zarówno histopatologicznej jak i cytologicznej ma swój początek w 1991 roku. Od tego czasu jednostka stanowi jeden z pionów diagnostycznych szpitala. W pracują lekarze specjaliści oraz rezydenci, technicy laboratoryjni i pomoce laboratoryjne, prosektorzy oraz sekretarki medyczne. Wykonuje się w nim badania histopatologiczne, cytologiczne, biopsyjne, sekcyjne i śródoperacyjne.

Łączny koszt inwestycji dofinansowanej ze środków  Samorządu Województwa Podkarpackiego to ponad 17 mln zł.

{"register":{"columns":[]}}