W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzin, dzieci i młodzieży – konferencja online

11.06.2021

„Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzin, dzieci i młodzieży. Nowe wyzwania w dobie płynnej rzeczywistości” to temat konferencji online, która odbyła się 11 czerwca br. pod patronatem honorowym wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

Konferencja wychowawcza online

– Społeczne doświadczenia minionych kilkunastu miesięcy uczą nas wszystkich pokory i respektu do wartości podstawowych, pierwszych, które w życiu każdego z nas są najważniejsze, od których wiele zależy, które stanowią o naszej tożsamości a nawet egzystencji. Podobne troski i dylematy ustawiają nas jakby w jednym szeregu, wskazując konieczność przejścia z jednego etapu do następnego. Przejście to jest trudne, gdyż elementy, które pozostawały dotąd w równowadze, ulegają „płynnej rzeczywistości”. Pojawiają się nowe wyzwania, którym musimy sprostać; nowe szanse, które chcemy wykorzystać. A wszystko to dla dobra naszych Rodzin, które zawsze pozostają w centrum społecznej uwagi…Organizowana konferencja online pt. „Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne rodzin, dzieci i młodzieży. Nowe wyzwania w dobie płynnej rzeczywistości”, jest próbą odpowiedzi na mnożące się pytania i dylematy natury wychowawczej, pedagogicznej, psychologicznej i emocjonalnej. Dziś tym bardziej pytamy: Jak wychowywać ? Jak budować relacje ale poza siecią – tu i teraz (w realu) w rodzinie, szkole i wszędzie tam, gdzie „człowiek pragnie obecności człowieka”. Cel naszego cyfrowego spotkania jest jeden: wspólnie spojrzeć w przyszłość i działać dla dobra tych, którzy realnego wsparcia potrzebują… – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podziękowała organizatorom oraz prelegentom za podjęcie cennej inicjatywy, wysiłek włożony w przygotowanie przedsięwzięcia i ciekawych wystąpień. W programie konferencji znalazły się prelekcje podkarpackiego kuratora oświaty Małgorzaty Rauch („Wartość współpracy wspólnoty szkolnej na rzez budowania zdrowia psychicznego uczniów”), Dominiki Wąsik z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie („Rodzina w dobie pandemii. Jak żyć wychodząc z pokojów izolacji?”) oraz psychologa Magdaleny Łuszczki („W sieci sieci. Młody człowiek w obliczu depresji, fobii, lęków…”).

Konferencja została zorganizowana z inicjatywy pełnomocnika wojewody podkarpackiego do spraw rodzin Rafała Czupryka przy współudziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie, Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, NSZZ Solidarność Oświaty i Wychowania, Stowarzyszenia „Miłość i Odpowiedzialność”, Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień oraz Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Adresatami byli rodzice, nauczyciele, katecheci, wychowawcy, pedagodzy i psychologowie, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, pracownicy poradni, przedstawiciele wydziałów edukacji, samorządowcy odpowiedzialni za profilaktykę, członkowie stowarzyszeń i organizacji społecznych działających na rzecz młodzieży i wychowania, rodziny i szkoły. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl inicjatyw o randze ogólnopolskiej, regionalnej i lokalnej.

{"register":{"columns":[]}}