w dniach 19-20 listopada 2025 r. w Warszawie odbyło się spotkanie kierownictwa GIOŚ z Wojewódzkimi Inspektorami Ochrony Środowiska oraz kierownikami delegatur WIOŚ.
24.11.2025
Podczas dwudniowego (19-20 listopada 2025r.) spotkania kierownictwa GIOŚ z wojewódzkimi inspektorami ochrony środowiska oraz kierownikami delegatur WIOŚ przedstawione zostały plany na 2026 i najważniejsze wyzwania czekające IOŚ w bliskiej przyszłości. Omówiono także najważniejsze zmiany w obszarze przepisów prawnych.
Dzień pierwszy rozpoczął się od wystąpienia Minister Anity Sowińskiej. Działalność IOŚ w 2025 roku podsumowała Minister Hanna Kończal, zwracając uwagę, że był to rok niezwykle wymagający dla nas wszystkich.
W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy departamentów GIOŚ, którzy przedstawili szczegółowe zagadnienia i nadchodzące wyzwania stojące przed całą Inspekcją. Po każdym takim wystąpieniu wojewódzcy inspektorzy i kierownicy delegatur mieli możliwość zabierania głosu i zadawania pytań w otwartej dyskusji.
Najważniejsze korzyści płynące ze spotkania to:
- uspójnienie podejścia do realizacji zadań,
- wymiana doświadczeń między jednostkami oraz przyszłe budowanie jednolitego, efektywnego systemu współpracy w całej strukturze Inspekcji,
- wypracowywanie rozwiązań, które pozytywnie wpływają na jakość i skuteczność naszych działań.