Powrót

Spotkania Zarządu Zlewni Giżycko z użytkownikami rybackimi - bieżąca współpraca i planowane prace utrzymaniowe.

08.05.2026

Zarząd Zlewni w Giżycku kontynuuje cykl spotkań z przedstawicielami użytkowników rybackich, których celem jest omówienie bieżącej współpracy oraz przekazanie informacji o planowanych działaniach utrzymaniowych na ciekach. Tego typu spotkania mają charakter roboczy i stanowią ważny element dialogu z interesariuszami korzystającymi z wód.

Zarząd Zlewni w Giżycku - spotkanie z PZW

Podczas spotkania w Giżycku przedstawiciele PGW Wody Polskie – Grzegorz Sobotka zastępca dyrektora RZGW w Białymstoku ds. Usług Wodnych i Zarządzania Środowiskiem Wodnym oraz Bożena Ziółkowska dyrektor Zarządu Zlewni w Giżycku -  zaprezentowali aktualne informacje dotyczące zakresu prowadzonych oraz planowanych prac utrzymaniowych na ciekach znajdujących się w zarządzie jednostki. Szczególną uwagę poświęcono terminom realizacji zadań oraz ich potencjalnemu wpływowi na gospodarkę rybacką.

Spotkania tego typu pełnią kluczową rolę w kontekście prawidłowego przygotowania i realizacji prac utrzymaniowych. Umożliwiają one bieżącą wymianę informacji oraz uwzględnienie uwag zgłaszanych przez użytkowników rybackich, co sprzyja ograniczaniu ewentualnych negatywnych oddziaływań na środowisko wodne i prowadzone działania gospodarcze.

Celem PGW Wody Polskie jest zapewnienie pełnej transparentności planowanych prac. W związku z tym użytkownicy rybaccy powinni posiadać wiedzę zarówno o planowanym zakresie robót, jak i o harmonogramie ich realizacji. Wczesne przekazywanie informacji pozwala na właściwe zaplanowanie działań związanych z gospodarką rybacką oraz minimalizowanie ewentualnych kolizji.

Analogiczne spotkanie odbyło się również w Zarządzie Zlewni w Białymstoku z przedstawicielami Polskiego Związku Wędkarskiego w Białymstoku. W jego trakcie poruszono podobne zagadnienia dotyczące bieżącej współpracy oraz planów utrzymaniowych, podkreślając znaczenie stałego dialogu pomiędzy administracją wodną a użytkownikami rybackimi.

Tego typu spotkania będą kontynuowane w kolejnych lokalizacjach. Regularne konsultacje stanowią istotny element budowania partnerskich relacji oraz efektywnego zarządzania zasobami wodnymi.

{"register":{"columns":[]}}