W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Najważniejsze jest bezpieczeństwo. W Bielsku-Białej odbyły się kolejne konsultacje PRRP w Zlewni Rzeki Białej i Iłownicy

25.07.2025

Konsultacje Programu Redukcji Ryzyka Powodziowego w Zlewni Rzeki Białej i Iłownicy - Bielsko-Biała, 24 lipca 2025 r.

Trwają konsultacje społeczne Programu Redukcji Ryzyka Powodziowego w Zlewni Rzeki Białej i Iłownicy. W czwarrtek 24 lipca w Centrum Seniora w Bielsku-BIałej ponownie przedstawiliśmy potencjalne działania, które przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców. 

To kolejne spotkanie dotyczące założeń Programu, którego organizatorem są Wody Polskie w Gliwicach oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Oprócz przedstawienia proponowanych rozwiązań zwiększających ochronę przed wielką wodą, celem konsultacji jest również poznanie opinii publicznej, sugestii oraz wskazówek dotyczyących prezentowanych działań.  

 

Na wszystkie pytania mieszkańców odpowiadali:  Jan Grygier – Zastępca Dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą oraz Wojciech Solik – Zastępca Dyrektora Zarządu Zlewni w Katowicach.

 

Program Redukcji Ryzyka Powodziowego w Zlewni Rzeki Białej i Iłownicy to nie tylko inwestycje w infrastrukturę przeciwpowodziową. To również uwzględnienie szerokiego zakresu innych działań i metod redukcji przyszłych powodzi, które również zostały zaprezentowane w trakcie konsultacji.  

 

Zapraszamy do zgłaszania uwag i opinii dotyczcych Programu. Jeszcze tylko do 31 lipca 2025 r. istnieje możliwość udziału w tworzeniu koncepcji projektowych. Wszelkie sugestie można zgłaszać poprzez formularz dostępny poniżej.

Materiały

Program Redukcji Ryzyka Powodziowego w zlewni rzeki Białej i Iłownicy
Program​_Redukcji​_Ryzyka​_Powodziowego​_dla​_zlewni​_rzeki​_Iłownicy​_i​_Białej​_konsultacje-1.pdf 3.65MB
Formularz uwag i wniosków Program dla Iłownicy i Białej
Formularz​_uwag​_i​_wniosków​_Program​_dla​_Iłownicy​_i​_Białej(1).docx 0.47MB
{"register":{"columns":[]}}