W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śnięte ryby na obszarze stopnia Koźle

15.04.2025

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

W dniu 14 kwietnia 2025 roku pracownicy Wód Polskich w Gliwicach obsługujący stopień wodny Koźle zaobserwowali występowanie śniętych ryb powyżej stopnia wodnego Koźle (km. 95+540 – 89+000).  W wyniku przeprowdzonych działań podjęto z wody 6 dużych karpi o wadze około 10 kg.

W dniu 15 kwietnia 2025 roku podczas rejsów patrolowych zaobserwowano występowanie kolejnych śniętych ryb (50 kg) poniżej stopnia wodnego Koźle, które zostały podjęte z wody.

Wszystkie ryby znajdowały się w znacznym stopniu rozkładu. Aktualnie nie odnotowuje się występowania kolejnych śniętych ryb. 

O zdarzeniu poinformowane zostały m. in. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu, Polski Związek Wędkarski Opole,, a także jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej.

Wody Polskie w Gliwicach obserwują sytuacje na wodach w swojej administracji,  dokonują doraźnych kontroli poszczególnych odcinków rzeki Odry z brzegów oraz obiektów hydrotechnicznych, pozostają w kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego i przekazują właściwym służbom oraz instytucjom niezbędne informacje, a także pozostają w gotowości do podejmowania koniecznych działań w przypadku spotrzeżenia nieprawidłowości. 

{"register":{"columns":[]}}