Powrót

Wzór sprawozdania z realizacji KPOŚK w 2025 roku

03.02.2026

Wody Polskie opublikowały wzór sprawozdania z realizacji KPOŚK w 2025 rok. Aglomeracje są zobowiązane do przekazania danych dotyczących stanu realizacji programu na dzień 31 grudnia 2025 r., z uwzględnieniem aktualnie obowiązującej uchwały Rady Gminy. Dokument, wraz ze szczegółowymi wytycznymi dotyczącymi sposobu jego wypełnienia i przesłania, jest już dostępny. W przypadku aglomeracji, dla których właściwym terytorialnie jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu ankiety należy przesłać do 28 lutego 2026 r.

Wzór sprawozdania z realizacji KPOŚK w 2025

Informujemy, iż zgodnie z art. 89 ust. 2 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1087, 1089, 1473), Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie opublikowało wzór sprawozdania z realizacji KPOŚK w roku 2025, które jest dostępne na stronie Wzór sprawozdania z realizacji KPOŚK w 2025 r.

W przypadku aglomeracji, dla których właściwym terytorialnie jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu prosimy o przekazanie ankiet do 28 lutego 2026 r.:

  • na adres ePUAP:  /pgwwp-po/SkrytkaESP  (podpisaną podpisem elektronicznym) oraz w edytowalnej wersji elektronicznej;

lub

  • przez e-Doręczenia: AE:PL-36171-95119-ISBGR-19 (podpisaną podpisem elektronicznym) oraz w edytowalnej wersji elektronicznej.

Sprawozdanie w wersji elektronicznej powinien podpisać Wójt, Burmistrz lub Prezydent Miasta Gminy Wiodącej, bądź osoba upoważniona przez Wójta, Burmistrza lub Prezydenta Miasta Gminy Wiodącej. Stosowne upoważnienie lub jego kopię należy przekazać wraz ze sprawozdaniem. W przypadku, gdy upoważnienie jest powszechnie dostępne np. na stronie BIP Urzędu Gminy, to należy przekazać taką informację do RZGW.

Dokument składa się z 4 arkuszy: „Aglomeracje”, „Oczyszczalnie”, „KP – końcowe punkty” oraz „Raport wypełnienia ankiety”. Z uwagi na zastosowane w nim rozwiązania w postaci m.in. autouzupełniania, należy go wypełniać po kolei. W związku z koniecznością przeprowadzenia weryfikacji poprawności i kompletności danych przekazanych w ankiecie sprawozdawczej z realizacji KPOŚK w roku 2025, niezbędne jest pozyskanie w niej danych umożliwiających późniejszy kontakt z osobami wypełniającymi ankietę, dane te nie będą publikowane w ostatecznej wersji sprawozdania zbiorczego. 

Z uwagi na powyższe, proszę również o zapoznanie się z klauzulą RODO, która została zamieszczona w pierwszej karcie arkusza Ankiety pod nazwą „Aglomeracje”.

{"register":{"columns":[]}}