W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sezon kąpielowy 2021 – informacje

Grafika z tekstem: Sezon kąpielowy 2021. W tle tafla wody.

Funkcjonowanie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli regulują przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2021 r. poz. 624 z późn. zm.).

Wykazy ww. obiektów rekreacji wodnej ustalane są przez radę gminy w drodze uchwały podjętej na podstawie wniosków złożonych przez organizatorów tych obiektów.

Zgodnie z ustawą Prawo wodne sezon kąpielowy trwa od 1 czerwca do 30 września. Dokładny okres czasu funkcjonowania kąpieliska lub miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli określa jego organizator, musi się on mieścić w ww. ramach czasowych.

Nadzór nad kąpieliskami i miejscami okazjonalnie wykorzystywanymi do kąpieli, w szczególności nad jakością wody, sprawują państwowi powiatowi inspektorzy sanitarni.

Aktualne informacje o jakości wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli na terenie województwa łódzkiego będą zamieszczane w trakcie trwania sezonu na stronach internetowych właściwych terenowo powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi.

Dane dotyczące jakości wody w kąpieliskach na terenie całego kraju dostępne są w ogólnopolskim, internetowym Serwisie Kąpieliskowym prowadzonym przez Główny Inspektorat Sanitarny.