W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Apel Lubelskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

02.04.2021

APEL LUBELSKIEGO PAŃSTWOWEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach wszyscy jesteśmy świadkami dramatycznie wzrastającej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, zarówno  w naszym województwie, jak i w całej Polsce. Służby medyczne i sanitarne, każdego dnia, pracują ponad siły, aby ratować zdrowie i życie ludzkie oraz zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Nie możemy pozostawać temu obojętni.

Naszą wspólną troską powinna być dziś ochrona zdrowia i życia wszystkich Polaków, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad sanitarno-epidemiologicznych. Przestrzegając ich wykazujemy się troską o siebie nawzajem. Niezależnie od poglądów, stanu zdrowia oraz prowadzonych szczepień ochronnych, mamy obowiązek odpowiedzialności społecznej za zdrowie swoje i innych. Dlatego o tę odpowiedzialność zwracam się z apelem, jako Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Pamiętając o tym, że Święta Wielkanocne w polskiej tradycji  są okazją do spotkań w gronie rodzinnym, proszę o odpowiedzialność i rozwagę. Nie możemy zapominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką, dezynfekcji rąk i powierzchni dotykowych, dystansie społecznym i zaniechaniu organizacji spotkań świątecznych w większym gronie rodzinnym. Bądźmy solidarni dla wspólnego dobra nas wszystkich.

Jednocześnie, w tym trudnym czasie, z okazji Świąt Wielkanocnych, życzę Państwu zdrowia, pogody ducha oraz wiosennego optymizmu.

 

Lubelski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

dr n. med. Maria Jolanta Korniszuk