W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejski Tydzień Szczepień 2021

23.04.2021

Europejski Tydzień Szczepień (European Immunization Week - EIW) w tym roku promuje podstawowe przesłanie, iż szczepienia są niezbędne do zapobiegania chorobom oraz do ochrony życia. Obecna sytuacja związana z epidemią SARS-CoV-2 uwidoczniła, jak ważna jest profilaktyka oraz zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi. Tegoroczne obchody przypadają na czas od 26 kwietnia do 2 maja a ich hasło przewodnie brzmi: „Zapobiegać. Ochraniać. Uodporniać”

EUROPEJSKI_TYDZIEN_SZCZEPIEN

Od samego początku Europejski Tydzień Szczepień jest jedną z najbardziej widocznych kampanii zdrowia publicznego w regionie europejskim, której celem jest podniesienie świadomości znaczenia szczepień ochronnych wśród rodziców i opiekunów, pracowników służby zdrowia, polityków, decydentów oraz mediów.

Europejski Tydzień Szczepień jest organizowany w połączeniu ze Światowym Tygodniem Szczepień, który przypada na 24-30 kwietnia br.

Budowanie długofalowego zaufania do szczepień jest jednym z najistotniejszych zagadnień zdrowia publicznego, a ich realizacja leży w szeroko pojętym interesie społecznym. W kampanię informacyjną Europejskiego Tygodnia Szczepień włącza się  Porozumienie na Rzecz Dobrych Praktyk w Szczepieniach  poprzez promowanie szczepień, jako przełomowego osiągnięcia medycznego.

Zdjęcia (20)