W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nr 2 dotyczący poprawy jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Tuczępy, gm. Grabowiec, powiat zamojski

07.12.2020

Informuję, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu po zapoznaniu się w dniu 05.12.2020 r. z raportem z badania próbek wody pobranych w ramach kontroli wewnętrznej z wyznaczonych na wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Tuczępy punktów monitoringowych stwierdził, iż woda w badanym zakresie spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

Uniwersalny komunikat

W związku z powyższym PPIS w Zamościu wydał w dniu 05.12.2020 r. ocenę, w której stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Tuczępy.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Tuczępy zaopatruje w wodę ok. 210 mieszkańców następujących miejscowości: Tuczępy, Wólka Tuczępska, Popławy.

Materiały

Pismo