W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat nr 2 o jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia gm. Nielisz z części będącej własnością gminy Rudnik – Przepompownia Bzowiec gm. Rudnik, powiat krasnostawski

03.12.2020

Informuję, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie po zapoznaniu się ze sprawozdaniami z badania próbek wody pobranej w ramach kontroli wewnętrznej z wyznaczonych na wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Gruszka Duża gm. Nielisz z części będącej własnością gminy Rudnik – Przepompownia Bzowiec punktów monitoringowych, stwierdził iż woda w badanym zakresie spełnia wymagania określone w załączniku nr 1 część C do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r., w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

Uniwersalny komunikat

    W związku z powyższym, PPIS w Krasnymstawie wydał w dniu 03.12.2020 r. decyzję, w której stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Gruszka Duża gm. Nielisz z części będącej własnością gminy Rudnik – Przepompownia.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Gruszka Duża gm. Nielisz z części będącej własnością gminy Rudnik – Przepompownia Bzowiec zaopatruje w wodę ok. 380 mieszkańców miejscowości Bzowiec.

 

Materiały

Pismo