Powrót

Komunikat nr 2 o jakości wody z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Rogatka , gm. Dubienka, pow. chełmski

21.04.2023

Informuję, iż Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmie po zapoznaniu się z raportami z badań próbek wody pobranych w dniu 17.04.2023 r. w ramach kontroli wewnętrznej z wyznaczonych na wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Rogatka punktów monitoringowych stwierdził, że woda w badanym zakresie spełnia wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017 r., poz. 2294).

Pilny komunikat

W związku z powyższym, PPIS w Chełmie wydał w dniu 20.04.2023 r. ocenę, w której stwierdził przydatność do spożycia przez ludzi wody dostarczanej przez wodociąg Rogatka.

Wodociąg zbiorowego zaopatrzenia w wodę Rogatka zaopatruje w wodę ok. 781 mieszkańców następujących miejscowości: Rogatka, Holendry, Radziejów, Siedliszcze, Tuchanie.

Materiały

PISMO
{"register":{"columns":[]}}