W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Wzmocnienie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski”

09.11.2023

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie realizuje w ramach działania 7.1 Oś priorytetowa VII Wsparcie REACT-EU dla obszaru zdrowia Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego


Projekt nr POWER.07.01.00-00-0008/22 pn.

„Wzmocnienie nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski”

Porozumienie o dofinansowanie nr POWR.07.01.00-00-0008/22 -00 z dnia 28 kwietnia 2023 r.

Cele projektu

Celem głównym projektu jest wdrożenie działań na rzecz wzmocnienia zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.

Celem głównym projektu jest wzmocnienie systemu nadzoru sanitarno-epidemiologicznego Polski poprzez zwiększenie kompetencji miękkich i znajomości języka ukraińskiego 300 pracowników jednostek PIS oraz przeszkolenie i zatrudnienie w organach Inspekcji na terenie całego kraju 181 osób uciekających z Ukrainy w okresie od 2022-09-01 do 2023-12-31.

W ramach projektu planuje się opracowanie programu edukacyjnego skierowanego do osób przybywających z terenu Ukrainy, realizację szkoleń i warsztatów dla pracowników jednostek PIS z terenu całego kraju, stworzenie nowych funkcji w Systemie Ewidencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej ułatwiających obsługę osób z Ukrainy oraz zatrudnienie w szeregach Inspekcji osób uciekających z Ukrainy. Realizacja zaplanowanych działań wzmocni potencjał kadrowy jednostek PIS w obsłudze znacznie większej liczby klientów oraz pozwoli dostosować się organom PIS do obecnej sytuacji kryzysowej wywołanej konfliktem zbrojnym na Ukrainie.

Cele szczegółowe:

Pracownicy jednostek PIS z terenu całego kraju dzięki uczestnictwu w szkoleniach realizowanych w ramach projektu zwiększą swoje umiejętności w zakresie obsługi osób przybywających z terenu Ukrainy. Zatrudnienie w szeregach Inspekcji osób uciekających z Ukrainy wzmocni potencjał kadrowy jednostek w obsłudze znacznie większej liczby klientów oraz pozwoli dostosować się organom PIS do obecnej sytuacji kryzysowej wywołanej konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Realizacja projektu przyczyni się tym samym do osiągnięcia celu określonego w ramach Działania 7.1 Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia celu szczegółowego zdefiniowanego jako Wdrożenie działań na rzecz wzmocnienia zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia organizacyjno-technicznych funkcjonowania.

Planowane efekty:

Wzmocnienie zasobów kadrowych systemu ochrony zdrowia.

Dane finansowe projektu:

  • Całkowita wartość projektu: 27 745 842,00 zł
  • Wkład Funduszy Europejskich: 27 745 842,00 zł

             w tym, w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie:

             124 777,00 zł (100% Wkład Funduszy Europejskich)

Sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie informuje, że Instytucja Zarządzająca Programem Wiedza Edukacja Rozwój przygotowała mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Kontakt w sprawie zgłaszania nadużyć w POWER

Departament Oceny Inwestycji w Ministerstwie Zdrowia

e-mail: dep-doci@mz.gov.pl

telefon: 882 358 877, 882 354 588

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej:
https://zdrowie.gov.pl/power/strona-977-zglaszanie_naduzyc.html

{"register":{"columns":[]}}