W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kąpieliska dolnośląskie – pod okiem sanepidu

10.08.2023

Na terenie województwa dolnośląskiego aktualnie funkcjonuje 19 kąpielisk śródlądowych oraz 3 miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli.

Osoba stojąca na betonowym pomoście kąpieliska. Osoba ubrana w żółtą kamizelkę z logo Państwowej Inspekcji Sanitarnej trzyma w rękach sprzęt do poboru próbek wody.

Woda w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli jest sprawdzana pod kątem występowania przede wszystkim bakterii (Escherichia coli, enterokoki) sinic, glonów (tworzących widoczne na wodzie smugi, kożuch, pianę) oraz innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, itp.

Nad jakością wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli czuwają ich organizatorzy oraz organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Badania wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli wykonywane są przed sezonem kąpielowym oraz w trakcie jego trwania.

Pobieranie próbek wody do badań i ocena jej jakości dokonywane są przez wykwalifikowanych pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Do chwili obecnej na terenie województwa dolnośląskiego brak przydatności wody do kąpieli spowodowany zakwitem sinic stwierdzono tylko w jednym kąpielisku.

 

Aktualne informacje dotyczące dolnośląskich kąpielisk oraz wszystkich pozostałych kąpielisk w Polsce, nadzorowanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, znajdziecie Państwo w tym linku.

Aktualny komunikat dotyczący jakości wody w miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli zlokalizowanych na Dolnym Śląsku, znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce "Lista miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli"

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}