W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fotorelacja z warsztatów altówkowo-zespołowych - 11.04.2024

13.04.2024

Na szarym tle z prawej strony znajduje się zdjęcie wykładowcy. Po lewej widnieje napis: Warsztaty altówkowo - zespołowe, dr hab. Krzysztof Komendarek-Tymendorf, AM Gdańsk, AM Bydgoszcz, Fotorelacja, a obok niej grafika aparatu fotograficznego. Poniżej znajdują się logo FB, YT, Rady Rodziców, Symfonii i szkoły oraz adres internetowy szkoły.

W dniu 11 kwietnia odbyły się w naszej szkole warsztaty altówko-zespołowe, które poprowadził dr hab. Krzysztof Komendarek-Tymendorf z Akademii Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy.

W pierwszej części warsztatów przeprowadzone zostały lekcje gry na altówce, w trakcie których młodzi altowioliści z klasy pani Renaty Witkowskiej mogli zaprezentować wyćwiczony repertuar, a także uzyskać kolejne cenne wskazówki na temat rozwijania swojej techniki gry oraz interpretacji wykonywanego utworu. Nie obyło się bez grupowej rozgrzewki, w trakcie której pan profesor pokazał jakie ćwiczenia ruchowe warto wykonywać na co dzień, aby aparat gry utrzymywać cały czas w dobrej kondycji.

Bardzo ciekawym punktem zajęć był quiz, w którym uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat historii altówki, epok, kompozytorów, znanych altowiolistów itp. Multimedialna forma quizu była bardzo interesująca i wzbudziła wiele emocji. Najwyższą punktację zdobył Szymon Ryzner, ale tuż za nim były Maja Zuzmak, Gabriela Ziemlak i Nela Zuzmak. Wszyscy uczniowie zostali wynagrodzeni m.in. płytą CD „ReVIOLAtion” z nagraniami pana profesora.

W trakcie zajęć uczniowie mogli również zapoznać się nowo wydanymi nutami Concerto Passione op. 44 Marka Sewena, w którym głos altówkowy opracował właśnie Krzysztof Komendarek-Tymendorf. Można było również zajrzeć do przewodnika po stereotypach muzycznych „Muzyka dla myślących” Marleny Wieczorek.

W drugiej części warsztatów zaprezentowały się zespoły kameralne: kwartet skrzypcowy pani Ewy Wiśniewskiej, trio skrzypcowe pana Bogusława Starakiewicza oraz kwartet smyczkowy i trio fortepianowe pani Anny Magdziak. Podobnie jak w wcześniej, młodzi instrumentaliści, a także ich pedagodzy mogli usłyszeć wiele wskazówek dotyczących interpretacji utworu oraz techniki gry. 

To był dzień pełen wrażeń, inspiracji i pięknych dźwięków. 
 

Zdjęcia (17)

{"register":{"columns":[]}}