W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Warsztaty trąbkowe - 21.03.2024 r.

15.03.2024

Na brązowym tle napis: prof. ROMAN GRYŃ, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, warsztaty trąbkowe, 21 marca 2024 | godz. 9:30 | Sala Lustrzana. Po prawej stronie zdjęcie wykładowcy z instrumentem – trąbką.

Sekcja Instrumentów Dętych i Perkusji  zaprasza w dniu  21 marca 2024 roku o godz. 9:30 nauczycieli, uczniów i sympatyków trąbki oraz instrumentów dętych blaszanych na warsztaty metodyczne prowadzone przez prof. Romana Grynia – wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

Roman Gryń jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył w roku 1983 na wydziale instrumentalnym – specjalność trąbka. Swoje umiejętności doskonalił u wybitnych pedagogów: Tiemofieja Dokshicera i Edwarda Tara w Bayreuth. Jest on laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach (1980) oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku(1985).
Pracę zawodową rozpoczął w roku 1983 w Filharmonii Narodowej w Warszawie. W latach 1986-1988 pracował na stanowisku muzyka solisty w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy a od roku 1986 do 2007 był solistą i kierownikiem grupy trąbek w Filharmonii Poznańskiej. Ponad to współpracował z takimi orkiestrami jak: Filharmonią Bałtycką, Szczecińską, Koszalińską, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Capellą Bydgostiensis, Brandenburgische Staatsorchester Frankfurt (Niemcy), Northamptonshier Contry Youth Cocnert Band (Wielka Brytania). Z wyżej wymienionymi orkiestrami koncertował we wszystkich krajach Europy a także w USA i Kanadzie. Roman Gryń prowadzi również bardzo bogatą działalność solistyczną i kameralną. Jest współtwórcą zespołu kameralnego Poznań Brass Quintet, wielokrotnie koncertował z zespołem Tutti e Solo z którym nagrał CD „Polski Barok”.
W swojej karierze artystycznej bardzo często koncertował z organami, występując z takimi artystami jak: J. Tumą (Czechy), M. Rostem (Niemcy), E. Karolak, R.Hauptmanem, M. Dąbrowskim, B. Narlochem, R Peruckim, J. Malanowiczem, A. Chorosińskim, i M. Hannulą (Finlandia).
Nagrał płytę CD z S. Kamińskim oraz dwie płyty CD z B. Narlochem. Ponad to jest profesorem zwyczajnym w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i  Akademii Muzycznej w Poznaniu gdzie prowadzi klasę trąbki a w Latach 2002 - 2022 pełnił funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych. Bardzo często zasiada w jury konkursów krajowych i międzynarodowych . Prowadzi warsztaty i kursy interpretacji w zakresie muzyki orkiestrowej, kameralnej i solistycznej.
 

{"register":{"columns":[]}}