Wiadomości
-
Od bieżącego roku Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych jest częścią Polskiego Centrum Radonowego.
-
W tym tygodniu eksperci Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych oraz eksperci Państwowej Agencji Atomistyki (PAA) odbywają pod auspicjami International Atomic Energy Agency (IAEA) wizytę studyjną u bułgarskiego dozoru jądrowego.
-
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Otwartych KSOP i działalności naszego stoiska edukacyjno-informacyjnego, jakie towarzyszyły w tym roku obchodom Dni Różana. Wizyty w tej edycji prowadzili Paweł Tkaczyk, leśnik i przyrodnik ze Stowarzyszenia "Bocian", który opowiadał o przyrodzie na KSOP oraz Aneta Korczyc, dyrektor Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych i Urszula Kuczyńska, z-ca kierownika Działu Komunikacji ZUOP.
-
W dniach 20 - 21.07 udostępniliśmy Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych w Różanie zwiedzającym. Dni Otwarte towarzyszyły obchodom Dni Różana. Ale nie tylko one.
-
Mural powstał w hołdzie Marii Skłodowskiej-Curie i obrazuje bezpośrednie powiązanie między jej dokonaniami i odkryciami a funkcjonowaniem KSOP. Autorem muralu na ogrodzeniu Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych jest pan Radosław Obrębski, pracujący w Ostrołęce artysta-plastyk z Różana.
-
Mural, który powstał przy bramie wjazdowej na Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych to dokładne odwzorowanie tego, co znajduje się za ogrodzeniem. Jego autorem jest Radosław Obrębski, artysta-plastyk z Różana.
-
Na Krajowym Składowisku Odpadów Promieniotwórczych w Różanie zakończono prace związane z składowaniem kolejnej partii odpadów promieniotwórczych.
-
Do dystrybucji trafił publikowany przez nas dwa razy w roku biuletyn informacyjny dotyczący funkcjonowania Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych w Różanie.
-
W wakacyjny weekend (20-21 lipca) Krajowe Składowisko Odpadów Promieniotwórczych (KSOP) w Różanie po raz drugi w tym roku, zostanie otwarte dla zwiedzających. Wydarzenie to tradycyjnie towarzyszyć będzie Dniom Różana.
-
Z dniem 20 czerwca br. Pan Tomasz Bettin został odwołany z funkcji zastępcy dyrektora Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych.