W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasador

Jan Stanisław Bury

Jan Stanisław Bury

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Arabii Saudyjskiej, Sułtanacie Omanu i Republice Jemeńskiej

Ambasador Jan Stanisław Bury – dr nauk humanistycznych, arabista, nauczyciel akademicki. Absolwent Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego: magisterium w 2002 r., doktorat obroniony w 2006 r. Studiował także w Uniwersytecie Kuwejckim, Oksfordzkim, Tuniskim oraz Katolickim Uniwersytecie w Nijmegen. W latach 2005—2008 analityk ds. bliskowschodnich w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych.

Od 2008 do 2017 r. adiunkt w Instytucie Prawa Międzynarodowego, Unii Europejskiej i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wykładał również w Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Dyplomatycznej PISM i Studium Polityki Zagranicznej PISM, Collegium Civitas, Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie oraz w Ankarze. W pracy naukowej specjalizuje się w stosunkach międzynarodowych we współczesnym świecie arabskim oraz problematyce bezpieczeństwa międzynarodowego i teleinformatycznego.

Zasiada w Radzie Redakcyjnej specjalistycznego pisma naukowego „Cryptologia”. Kierował i uczestniczył w krajowych i międzynarodowych projektach naukowo-badawczych. Jest autorem 100 artykułów, książek, analiz i recenzji, w tym współautorem monografii dotyczącej prawa karnego islamu.

Zna język angielski, arabski, hiszpański, hebrajski i rosyjski.

Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

{"register":{"columns":[]}}