Oferta pracy w Ambasadzie RP w Rijadzie

12.04.2024

Ambasada RP w Rijadzie poszukuje osoby do pracy na stanowisku referenta ds. obsługi konsularnej. Wymiar czasu pracy to pełny etat, czyli 40 godzin tygodniowo. Kandydatki i kandydatów zachęcamy do zapoznania się z ofertą i składania aplikacji do 30 kwietnia br.

Ambasada RP w Rijadzie

Tytuł/stanowisko: Referent ds. obsługi konsularnej w Ambasadzie RP w Rijadzie

Wymagane wykształcenie: Średnie
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony
Termin składania aplikacji: 30-04-2024

Numer naboru: AMB Rijad 1/2024

Ambasada RP w Rijadzie poszukuje osoby do pracy na stanowisku ds. obsługi konsularnej w Wydziale Konsularnym. Wymiar czasu pracy to pełny etat, czyli 40 godzin tygodniowo. Kandydatki i kandydatów zachęcamy do zapoznania się z ofertą i składania aplikacji do 30 kwietnia br.

Główne obowiązki:

  • Przyjmowanie wniosków w sprawach z zakresu ruchu osobowego;
  • Przyjmowanie wniosków w sprawach paszportowych;
  • Realizacja wniosków sądów i innych właściwych organów Rzeczypospolitej Polskiej o udzielenie pomocy prawnej;
  • Prowadzenie spraw z zakresu pomocy konsularnej udzielanej obywatelom polskim;
  • Wykonywanie czynności legalizacyjnych, sporządzanie i poświadczanie tłumaczeń dokumentów, wykonywanie czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego;
  • Udzielanie interesantom informacji z zakresu prowadzonych spraw;
  • Tworzenie pism i prowadzenie korespondencji w sprawach powierzonych do obsługi;
  • Obsługa sekretariatu Ambasady w ramach zastępstwa urlopowego lub nieobecności pracownika sekretariatu Ambasady

Wymagania:

  • Posiadanie ważnego polskiego dokumentu tożsamości (dowód osobisty/paszport);
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Wykształcenie średnie;
  • Uregulowany status pobytu w KAS.

Wymagania dodatkowe:

  • Znajomość języka arabskiego;
  • Wykształcenie wyższe i/lub odpowiednie doświadczenie administracyjne;
  • Wysoka kultura osobista i wysokie kompetencje społeczne;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu i dyspozycyjność w sytuacjach nadzwyczajnych
  • Sumienność i rzetelność przy wykonywaniu powierzonych obowiązków;
  • Bardzo dobra organizacja pracy własnej i zarazem umiejętność pracy zespołowej;
  • Stała dbałość o wizerunek własny, stosowanie się do zasad dress code urzędu.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • Życiorys oraz załączony list motywacyjny;
  • Wypełniony kwestionariusz aplikacyjny (do pobrania poniżej);
  • Kopia odpisu dyplomu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego, jeśli dotyczy;
  • Kopia paszportu oraz wizy potwierdzającej uregulowany status pobytu w KAS;
  • Oświadczenia kandydata o:
  1. niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie lub umyślne przestępstwa skarbowe,
  2. posiadaniu obywatelstwa polskiego
  3. korzystaniu z pełni praw publicznych,
  4. wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  5. wyrażeniu zgody na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2005 r., Nr 196, poz. 1631 z późn. zm.),

Przed zatrudnieniem konieczne są badania lekarskie.

Dokumenty należy złożyć do dnia 30 kwietnia br. w Ambasadzie RP w Rijadzie w godzinach 9.00-16.00 lub przesłać w terminie naboru (decyduje data wpływu) pod adresem:

Embassy of the Republic of Poland

Hamran Street

Al. Woroud District

P.O. Box 94016, Riyadh 11693

lub elektronicznie:

rijad.amb.sekretariat@msz.gov.pl

z dopiskiem: rekrutacja referent ds. obsługi konsularnej

Inne informacje:

Oferty otrzymane po terminie (decyduje data wpływu) oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone. Kandydaci zakwalifikowani będą informowani telefoniczne lub e-mailem o terminie kolejnego etapu postępowania rekrutacyjnego.

Zastrzegamy sobie możliwość kontaktowania się z wybranymi kandydatami.

Materiały

Kwestionariusz​_osobowy
Kwestionariusz​_osobowy.pdf 0.35MB