W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska w Twoim Domu

30.04.2020

Pomimo pandemii, trudnej sytuacji i ograniczeń w wielu krajach, w których mieszkają i pracują Polacy i osoby polskiego pochodzenia, wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Rodaków w zakresie kontaktu z kulturą, historią i literaturą narodową, mając na uwadze zwłaszcza dzieci i młodzież.

Poland at your home

W ramach akcji „Polska w Twoim domu” / „Poland At Your Home”, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, zapraszamy do korzystania z oferty, jaką w formule online przygotowały polskie instytucje kultury. Zachęcamy, by wybrać się na wirtualny spacer po Muzeach i odbyć niezapomniane lekcje historii. Umożliwiają to m.in. Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Historii Polski, Muzea Narodowe w Warszawie i Krakowie czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniów i nauczycieli polonijnych zachęcamy ponadto do zapoznania się i aktywnego korzystania z programu edukacyjnego przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, od lat prowadzący edukację na odległość, ma w swojej ofercie wiele cennych narzędzi, które pozwalają doskonalić wiedzę i umiejętności w różnych przedmiotach i dziedzinach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zakładce Polska w Twoim Domu oraz w poniższych załącznikach.

Materiały

List Ministra SZ dot. Akcji Polska w Twoim Domu
List​_Ministra​_SZ​_dot​_Akcji​_Polska​_w​_Twoim​_Domu.pdf 0.06MB
Oferta edukacyjno-kulturalna - Polska w Twoim Domu
Oferta​_edukacyjno-kulturalna​_-​_Polska​_w​_Twoim​_Domu.pdf 0.55MB
{"register":{"columns":[]}}