W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt The Roots of Dance / Korzenie tańca

27.10.2021

Uprzejmie informujemy, że Narodowy Instytut Muzyki i Tańca rozpoczął III edycję międzynarodowego projektu The Roots of Dance / Korzenie Tańca projekt, który potrwa do końca 2022 r.

Projekt The Roots of Dance / Korzenie Tańca, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Prawie 100 uczestników, 9 krajów, 3 kontynenty. Polscy eksperci i artyści tańca po raz trzeci ruszyli w podróż, podczas której przeprowadzą kilkadziesiąt warsztatów z młodymi tancerzami z całego świata. Pierwsze spotkania w formule online rozpoczęły się 9 października.

Międzynarodowy i wielokulturowy projekt artystyczny skierowany jest do młodych tancerzy i choreografów. Jego celem jest pobudzenie wyobraźni artystów poprzez powrót do korzeni tańca i poszukanie inspiracji w lokalnej kulturze, aby rozwinąć taniec współczesny i wzbogacić kulturę taneczną na świecie. Inspirację dla tych poszukiwań stanowi tradycyjna kultura polska. To projekt, którego celem jest popularyzacja polskiej kultury tradycyjnej na świecie i włączanie jej elementów do sztuki współczesnej.

 

Celem The Roots of dance / Korzeni Tańca jest zachęcenie artystów do poszukiwania inspiracji w lokalnej kulturze. Bodźcem  jest tradycyjna kultura polska. Polscy eksperci i artyści tańca przeprowadzą kilkadziesiąt warsztatów z młodymi tancerzami z Meksyku, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Malezji, Indii, Chin, Gruzji i Chorwacji. W październiku i listopadzie odbędzie się 20 spotkań online.

 

The Roots of Dance / Korzenie tańca potrwa do końca 2022 roku. Podsumowaniem projektu będzie film dokumentalny.

Partnerami projektu są szkoły artystyczne i kompanie tańca: Zakład Tańca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Arts Research Institute w Tbilisi (Gruzja), Moving Borders w Mérida (Meksyk), The Dance Centre w Vancouverze (Kanada), TRAFIK dance / theatre company i Croatian Institute for Dance and Movement w Zagrzebiu (Chorwacja), Kofago Dance Ensemble w Nowym Jorku (USA), Sapphire Creations Dance Company w Kalkucie (Indie), Zhejiang Conservatory of Music w Hangzhou (Chiny) i ASK Dance Company w Kuala Lumpur (Malezja) oraz placówki dyplomatyczne: Instytut Polski w Tbilisi (Gruzja), Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Mieście Meksyk (Meksyk), Konsulat Generalny RP w Vancouverze (Kanada), Instytut Polski w Nowym Jorku (USA) i Ambasada RP w Kuala Lumpur (Malezja).

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu „Kultura inspirująca”.

{"register":{"columns":[]}}