W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strona internetowa dziecizagranica.gov.pl

10.03.2021

Dnia 20 listopada 2020 r., w rocznicę przyjęcia Konwencji o prawach dziecka 1989 r., odbyła się inauguracja akcji informacyjnej, na temat organizacji systemu opieki nad małoletnimi w wybranych państwach Europy, będącej wspólną inicjatywą Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rzecznika Praw Dziecka. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania polskich rodzin z dziećmi, planujących osiedlić się lub już zamieszkałych poza granicami Polski i wynika z troski o ich prawa.

Strona internetowa dziecizagranica.gov.pl

Strona internetowa dziecizagranica.gov.pl stanowi przewodnik ułatwiający i wspomagający poszukiwanie informacji, m.in. na temat modelu edukacji, systemu pomocy socjalnej, opieki społecznej oraz przydatnych danych kontaktowych w państwach Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Islandii i Norwegii. Jej celem jest ułatwienie rodzinom osiedlającym się w danym kraju zapoznania się z podstawowymi przepisami i zasadami regulującymi sytuację dziecka i jego rodziców oraz pomocy, którą mogą zaoferować władze lokalne. Taka wiedza pozwoli na uniknięcie ewentualnych problemów wynikających z nieznajomości uregulowań miejscowych oraz ułatwi odnalezienie kontaktu do właściwych instytucji pomocowych.

 

Zachęcamy do korzystania ze strony!