W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zasady wjazdu do Sułtanatu Omanu – październik 2021

11.10.2021

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi zasadami wjazdu do Sułtanatu Omanu.

Informacje dotyczące koronawirusa - infografika BRP MSZ RP

 

1. Wjazd do kraju i szczepienia

 

Od 01.09.br. do Sułtanatu w celach turystycznych / biznesowych mogą wjechać wyłącznie osoby zaszczepione. Każda wlatująca do Omanu osoba musi przedstawić medyczny certyfikat z QR kodem potwierdzającym przyjęcie akceptowanych przez Sułtanat dawek szczepionki. Szczepionki akceptowane w Omanie to: Pfizer; Oxford-AstraZeneca; AstraZeneca-Covishield; Johnson & Johnson; Moderna; Sinovac; Sinopharm; Sputnik V. Druga dawka musi być przyjęta przez pasażera minimum 14 dni przed planowanym wlotem do Omanu.

 

 

2. Testy PCR i kwarantanna

 

Każdy podróżny musi posiadać test ważny 96 godzin (dla osób, których podróż jest dłuższa niż 8 godzin) lub 72 godziny (dla osób, których lot zajmuje mniej niż 8 godzin). Osoby, które nie wykonają testu mogą go zrobić na lotnisku, do otrzymania wyniku testu będą podlegały kwarantannie instytucjonalnej i otrzymają obowiązkową opaskę z lokalizatorem. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu bransoletka musi zostać zwrócona do najbliższego szpitala. W przypadku pozytywnego wyniku testu obowiązuje kwarantanna 10 dni. Pasażerowie poniżej 16 roku życia lub których stan zdrowia nie pozwala na przyjęcie szczepionki (zaświadczenie medyczne) są zwolnieni z PCR testu oraz szczepień.

 

 

3. Rejestracja testów i szczepień przed wjazdem do Omanu

 - rejestracja testu PCR z QR kodem, wykonanego przed wylotem do Omanu, na stronie covid19.emushrif.om

  • rejestracja QR kodu szczepionki na stronie covid19.emushrif.om
  • po ukończeniu rejestracji otrzymają Państwo Travel Registration Form (TRF) który będzie trzeba okazać na lotnisku.

Maksymalna wielkość dokumentu 3MB

 

 

4. Pobyt i ubezpieczenie medyczne

 

Od 01.09.br. na terenie Sułtanatu Omanu obowiązuje zakaz wstępu osób nie zaszczepionych do miejscu publicznych, urzędów, restauracji, sklepów, obiektów sportowych, szkół, miejsc kultu. Rezydenci muszą posiadać zainstalowaną aplikację „Tarassud” + , Osoby podróżujące do Omanu muszą posiadać certyfikat szczepienia z QR kodem oraz ubezpieczenie pokrywające miesięczny koszt leczenia  na COVID 19.

{"register":{"columns":[]}}