W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

COVID-19: Zasady przyjmowania interesantów

16.05.2020

AMBASADA

Rezerwacja terminu

Wizyty  w urzędzie konsularnym w sprawach paszportowych, obywatelskich, wizowych i prawnych możliwe są wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji terminu za pomocą aplikacji dostępnej na stronie: www.e-konsulat.gov.pl

Podczas rezerwacji wizyty prosimy o podanie wszystkich danych, w tym również numeru telefonu, adresu mailowego wraz uzasadnieniem celu wizyty. Prosimy również o wybranie terminu we właściwej kategorii spraw. 

Przed przybyciem do konsulatu zalecamy zapoznanie się z informacjami dotyczącymi sposobu załatwiania poszczególnych spraw oraz wymaganych dokumentów:

sprawy paszportowe

sprawy prawne

sprawy obywatelskie

 

Osoby, które chcą złożyć wniosek o wydanie dokumentu paszportowego proszone są o przybycie do konsulatu z wypełnionym wnioskiem. Wniosek należy wydrukować dwustronnie (jedna kartka) i wypełnić wyłącznie w punktach 1-13. Podpisy rodziców/opiekunów w punkcie 14 składane są w urzędzie konsularnym w obecności konsula.

Wniosek dla osoby dorosłej

Wniosek dla małoletniego

 

UWAGA! W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego terminu należy anulować wizytę w systemie. Pozwoli to na udostępnienie terminu innym oczekującym.

 

Sprawy niewymagające osobistego stawienncitwa prosimy załatwiać korespondencyjnie: 

 

 

WAŻNE!

1.      Umówione osoby powinny zgłosić się przy wejściu do urzędu na krótko przed wyznaczonym terminem wizyty.

2.      Do urzędu będą mogły wejść jedynie osoby z wyznaczonym terminem wizyty. Osoby towarzyszące nie będą wpuszczane do konsulatu.

3.      W poczekalni konsulatu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Prosimy z zabranie ze sobą maseczek ochronnych i stosowanie dostępnych środków dezynfekcyjnych.

4.      W poczekalni konsulatu konieczne jest zachowanie co najmniej 1 metra odległości między osobami.

 

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktowania się z urzędem za pośrednictwem poczty elektronicznej: wieden.amb.wk@msz.gov.pl