W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Życzenia Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka

22.12.2020

MSZ

Droga Polonio!

Drodzy Polacy z bliskich i odległych stron świata!

Szanowni Państwo!

 

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku składam Państwu, Państwa Bliskim i Przyjaciołom serdeczne życzenia przede wszystkim zdrowia, które w niełatwych czasach pandemii COVID-19 jest nam wszystkim niezbędne. Życzę również Państwu spokoju i pokoju, a także pogody ducha. Mam nadzieję, że mimo pandemii ten świąteczny czas spędzicie Państwo w gronie najbliższych. Okres Bożego Narodzenia dla wszystkich Polaków to czas szczególny, czas spotkań w gronie rodzinnym, czas dzielenia się opłatkiem. W tym roku Święta mogą wyglądać zupełnie inaczej, ale mimo tego a może wręcz pomimo tego bądźmy razem, wspierajmy się i niechaj nowonarodzony Jezus ze żłóbka nam błogosławi.  

Dziękuję Państwu za wszystkie inicjatywy, które podejmujecie by pomagać sobie wzajemnie i wspierać się, czy to w ramach pomocy sąsiedzkiej, współpracy z organizacjami polonijnym, czy kościelnymi. Wyrażam głęboką nadzieję i przekonanie, że tak jak dotychczas będziecie sobie okazywać solidarność i pomoc. Niech polski gen solidarności będzie widoczny nie tylko od święta.

Życzę wszystkim Państwu, a szczególnie polskim Duszpasterzom i Siostrom Zakonnym, społeczności Polskich Szkół: Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, członkom wszystkich organizacji polonijnych Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

 

Wesołych Świąt i do siego Roku!