W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

#grooming

Złota Rybka

Rozpocznij rozmowę ze swoim dzieckiem

Child grooming, czyli uwodzenie dziecka w internecie to poważne zagrożenie, które może przynieść wiele niebezpiecznych konsekwencji dla Twojej rodziny. Rodzicu, warto dowiedzieć się o najskuteczniejszych działaniach, które mogą przerwać to zjawisko. Sprawdź, jak rozpoznać, gdy ktoś próbuje wykorzystać zaufanie Twojej córki lub syna w internecie, a także jakie kroki podjąć, by pomóc dziecku.

Zobacz animację

Młody rybak był tak zapatrzony w prezenty od złotej rybki, że prawie całkiem zagubił się w sieci. Na szczęście pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Sprawdź!

Wideo

Podcast

Posłuchaj rozmowy Mateusza Świstaka, twórcy “Baśni na warsztacie”, z Anną Kwaśnik - ekspertką Państwowego Instytutu Badawczego NASK, na temat child groomingu. Z podcastu dowiesz się więcej o samym zjawisku, jego źródłach oraz o tym, jak należy postępować, jeżeli Twoje dziecko padnie jego ofiarą.

Wiemy, że każdy rodzic zrobiłby wszystko, aby jego dziecko było bezpieczne. Materiały, które przygotowaliśmy w ramach kampanii mają uczulić dorosłych na niepokojące sygnały i pokazać, jak w porę zareagować. Sprawcy przestępstwa, jakim jest grooming, czyhają na dzieci, które bezwarunkowo ufają osobom spotkanym w internecie. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem i bądź jego przewodnikiem w sieci!

Wideo

Broszura do pobrania

Możesz ją wydrukować i powiesić w domu lub szkole - dzięki temu nie zapomnisz o tym, jak skutecznie działać, gdy pojawi się zagrożenie!

Materiały

#grooming broszura ebook
#grooming​_ebook.pdf 0.80MB
#grooming broszura druk
#grooming​_druk.pdf 1.10MB

groomng broszura grafika

Chcesz wiedzieć więcej?

Zajrzyj do broszury "Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i negatywne zachowania online"

Media społecznościowe pozwalają nam na szybką komunikację i wymianę zdjęć oraz filmów. Te informacje trafiają nie tylko do naszych znajomych, ale często także do zupełnie nieznanych osób. Dlatego warto pamiętać, że korzystanie z udogodnienia, jakim jest dostęp do nowoczesnych technologii daje bardzo dużo szans i możliwości, ale również wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami.

Materiały

"Sexting i nagie zdjęcia. Twoje dziecko i negatywne zachowania online"
{"register":{"columns":[]}}