W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

66. Wakacyjny Kurs Języka Polskiego i Kultury Polskiej

10.03.2021

Już po raz 66. (a drugi zdalnie), Uniwersytet Warszawski zaprasza studentów, słuchaczy, stypendystów, ale także osoby niezwiązane z uniwersytetem na Wakacyjny Kurs Języka Polskiego i Kultury Polskiej.

Wakacyjny Kurs Języka Polskiego

Organizowany nieprzerwanie od ponad 60 lat wakacyjny kurs języka polskiego, od którego zaczęła się historia POLONICUM, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko osób młodych i studentów, ale także ludzi dojrzałych, różnych profesji i narodowości. Kurs organizowany jest w sierpniu, trwa 4 tygodnie i bierze w nim udział zwykle około 200 osób z całego świata. Lektoraty odbywają się codziennie (oprócz sobót i niedziel). Studenci uczą się w kilkunastu grupach na wszystkich poziomach znajomości polszczyzny: od początkującego do zaawansowanego. Dla każdego z poziomów przygotowany jest autorski program nauczania, a słuchacze mają do dyspozycji dwóch lektorów. Na studentów czeka także program kulturowy: wykłady i konwersatoria na temat historii Polski, polskiej kultury i literatury, realiów i społeczeństwa.  Dodatkowo studenci mogą brać udział w warsztatach: językowych, literackich, tekstowych i innych. W programie przewidziane są też między innymi: projekcje najnowszych polskich filmów, koncerty fortepianowe muzyki Chopina w Łazienkach, spacery po ciekawych miejscach stolicy, zwiedzanie warszawskich muzeów, gra miejska i inne formy nauki języka i kultury. Co roku na wszystkich czeka mnóstwo wrażeń, emocji i atrakcji. Jedną z nich jest nauka poloneza pod okiem choreografa z uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka”. Pokaz poloneza na zakończenie kursu jest zwieńczeniem trudu i przygody z językiem polskim i kulturą polską.

Termin kursu: 2 – 27 sierpnia 2021 r.
Termin składania zgłoszeń: do 16 lipca 2021 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej organizatora oraz w ulotce zamieszczonej poniżej.

Materiały

66. Wakacyjny Kurs Języka Polskiego - ulotka
Centrum​_Polonicum​_kurs​_sierpniowy​_2021​_ulotka​_2.pdf 0.45MB