W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat w sprawie trybu przyjęć wniosków ws. Karty Polaka w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie od dnia 12 czerwca 2020 r.

15.07.2020

Uprzejmie informujemy, że od dnia 12.06.2020 r. Konsulat Generalny RP w Grodnie wstrzymuje do odwołania przyjęcia na rozmowy w sprawach przyznania pierwszej Karty Polaka. Przyjęcia wniosków dotyczących przedłużenia ważności Kart Polaka, których termin ważności wynosi ponad 3 miesiące w dniu złożenia wniosku, odbędą się zgodnie z wyznaczonymi wcześniej terminami.

Konsulat

Ze względu na sytuację epidemiczną, rozmowy ws. przyznania pierwszej Karty Polaka nie będą mogły odbyć się w terminie wyznaczonym wcześniej przez Konsulat. Terminy nowych rozmów zostaną wyznaczone w późniejszym okresie i zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej.

Przyjęcia wniosków ws. przedłużenia ważności Kart Polaka w terminie, zgodnie z art. 17 ust. 2 Ustawy z dnia 7 września 2007 r. o Karcie Polaka (dotyczy Kart ważnych dłużej niż 3 miesiące w dniu złożenia wniosku) będą odbywać się w kontenerze z południowej strony Konsulatu – wejście estakadą. Składanie wniosków będzie możliwe w godz. 10-12.

Bardzo prosimy o jak najdokładniejsze przygotowanie i sprawdzenie wniosku – w tym: złożenie podpisu, wklejenie zdjęcia oraz wpisanie na pierwszej stronie wniosku Państwa numeru kontaktowego.

Osoby chcące przedłużyć ważność swojej Karty Polaka w terminie prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu ustalenia daty spotkania. Dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce „Placówki”.

Wydawanie Kart Polaka odbywa się bez zmian – zgodnie z terminem wyznaczonym przez konsula w trakcie rozmowy lub w terminie późniejszym – w poniedziałki i piątki w godz. 14-15.

Przepraszając Państwa za niedogodności spowodowane zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2prosimy o obserwowanie informacji regularnie publikowanych na stronie internetowej i w mediach naszego KG.