W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Oświadczenie ws. wjazdu do Polski pana Pawła Łatuszki

02.09.2020

Budynek Ambasady RP w Białorusi

W związku z informacjami niektórych oficjalnych mediów Białorusi o rzekomym nielegalnym działaniu podjętym przez Ambasadę RP w Mińsku w celu przewiezienia przez granicę białorusko-polską pana Pawła Łatuszki MSZ RP informuje, że takie wydarzenia nie miały miejsca.

Pan Łatuszka przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów Forum Ekonomicznego w Krynicy. Przekroczył granicę legalnie. W ramach wizyty w Polsce zamierza odbyć szereg spotkań.

Wszelkie insynuacje dotyczące rzekomo nielegalnych działań polskiej placówki dyplomatycznej w tym zakresie są dla nas niezrozumiałe i niecelowe. Jest to próba przerzucenia na Polskę odpowiedzialności za brak zdolności władz białoruskich do dialogu z własnym społeczeństwem. Polska niezmiennie stoi na stanowisku, że taki dialog jest jedyną drogą do zapewnienie stabilnego rozwoju niepodległej, suwerennej, demokratycznej i prosperującej Białorusi.