W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Powstanie Warszawskie '44 - Unseen Soundwalks

01.08.2020

Zachęcamy do wysłuchania i obejrzenia wirtualnego przewodnika po przedwojennej Warszawie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego (1 sierpnia 1944 r.)

Unseen Soundwalks

Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego portal Culture.pl opublikował (w angielskiej i polskiej wersji językowej) 10 odcinków spacerownika Unseen Soundwalks: Powstanie Warszawskie ’44, relacjonującego najważniejsze wydarzenia powstańczego zrywu. Uzupełnieniem podcastów są przygotowane przez Muzeum Powstania Warszawskiego filmy, wykorzystujące współczesne i archiwalne zdjęcia, a także ścieżkę dźwiękową z filmu "Powstanie Warszawskie".

Zarówno podcasty, których autorem jest John Beauchamp, jak i filmy są formą przygotowaną specjalnie na okres ograniczonej kwarantanny.

Spacery dostępne są w formie podcastów, zachęcamy jednak do wypróbowania aplikacji Echoes, która wykorzystuje narzędzie geolokacji. Aplikacja dostępna jest w wersjach do systemów iOS i Android.

Po powrocie do normalnego ruchu turystycznego Culture.pl przedstawi "Unseen Soundwalk" jako aplikację dla zagranicznych gości zwiedzających stolicę.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami i odbycia wirtualnej podróży w czasie po przedwojennej Warszawie.