W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Decyzja władz chilijskich o przedłużeniu zamknięcia granic do 25 lipca br.

12.07.2021

komunikat

W związku z trwającym kryzysem sanitarnym chilijskie Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o przedłużeniu do 25 lipca 2021 r. zamknięcia granic kraju. Dotyczy ona także obcokrajowców czasowo przebywających na terenie Chile lub planujących podróż do tego kraju. Osobowy ruch graniczny, odbywający się wyłącznie przez Międzynarodowy Port Lotniczy im. Arturo Merino Benitez w Santiago, będzie w tym okresie możliwy tylko w wyjątkowych, uzasadnionych przypadkach, do których należą kwestie humanitarne lub zdrowotne. Zgodę na wyjazd z Chile  w tych szczególnych sytuacjach można uzyskać za pośrednictwem https://comisariavirtual.cl/

Podróż do Chile będzie można odbyć wyłącznie po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia, wydanego  przez chilijskie urzędy  konsularne.