W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

10.05.2025

IV Piknik Polonijny 2025.

IV Piknik Polonijny 2025 Dzień Flagi

10 maja odbył się w Santiago IV Piknik Polonijny połączony z Dniem Flagi RP i Dniem Polonii i Polaków za Granicą. W wydarzeniu wzięli udział Polacy mieszkający w Chile wraz ze swoimi rodzinami oraz sympatycy naszego kraju.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wędrówki na wzgórze Św. Krzysztofa, skąd mogliśmy podziwiać piękne widoki na Santiago, a następnie udaliśmy się na piknik do Ogrodu Mapulemu. Powiewajaca polska flaga wzbudzała zainteresowanie Chilijczyków. Biało-czerwone stroje, pyszne pierogi, jagodzianki, rozmowy po polsku oraz dziecięce zabawy sprawiły, że atmosfera na pikniku była naprawdę polska.

Dziękujemy koplni Sierra Gorda SCM za wsparcie fianansowe wydarzenia. Dziekujmy również wszytkim za liczny udział w wędrówce i pikniku i zapraszamy za rok!

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}