W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

"Dzienniki gwiazdowe" Stanisława Lema.

14.09.2021

"Podróż siódma" i popularny Ijon Tichy.

S. Lem

"Dzienniki gwiazdowe" to książka , którą Lem pisał przez całe życie. Pod pozorem humorystycznych historyjek autor zawarł przenikliwe spostrzeżenia na temat ludzkiej natury. Główny bohater "Dzienników", Ijon Tichy, penetruje najdalsze zakątki Wszechświata, aby odkryć nasze przyziemne przywary i ułomności.

Ironia i subtelność, z jaką Lem porusza najbardziej transcendentalne tematy filozoficzne oraz zachowania i sprzeczności ludzkie, czynią to dzieło jednym z najwybitniejszych w dorobku mistrza science fiction.

Zapraszamy do wysłuchania "Podróży siódmej", jednego z opowiadań ze zbioru "Dzienniki gwiazdowe" Lema. Nagranie zostało zrealizowane dzięki Ambasadzie RP w Santiago przy współpracy z Chilijskim Stowarzyszeniem Literatury Science Fiction i Fantastyki.

Materiały

Viaje septimo
FINAL-Pista-ViajeSeptimo-StanislawLem.mp3 43.44MB