W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dot. przyjęć konsularnych.

17.09.2020

Komunikat

Referat Konsularny Ambasady RP w Santiago prowadzi obsługę interesantów w większości spraw konsularnych w sposób ograniczony. Interesanci są przyjmowani po uprzedniej rezerwacji terminu wizyty w konsulacie i przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Sprawy paszportowe: Rezerwacja terminu wizyty jest możliwa wyłącznie online, za pośrednictwem systemu e-konsulat. Jeśli na stronie e-konsulat pojawia się komunikat "brak terminów do dnia (...)" oznacza to, że w danym tygodniu nie ma już wolnych terminów spotkań i należy poczekać do następnego tygodnia. Prosimy o regularne sprawdzanie aktualnej dostępności terminów w systemie e-konsulat. Nie informujemy kiedy dokładnie udostępniane są terminy wizyt.

Wizy: przyjmowane są wnioski o wydanie wizy krajowej (typu "D") od tych cudzoziemców, którzy mają prawo wjazdu na terytorium RP na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów. W celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem santiago.consulado@msz.gov.pl z podaniem następujących danych: imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Sprawy obywatelskie: Rozpoczynanie nowych spraw wstrzymane do odwołania. Procesowanie spraw w toku: w celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem: santiago.consulado@msz.gov.pl z podaniem następujących danych: imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy oraz rodzaj sprawy.

Sprawy prawne i inne: w celu rezerwacji terminu spotkania prosimy o kontakt mailowy pod adresem: santiago.consulado@msz.gov.pl z podaniem następujących danych: imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy oraz rodzaj czynności konsularnej.