W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Malwina Masternak wystąpi na festiwalu jazzowym ChilEuropa.

07.09.2020

Polska wokalistka weźmie udział w dziesiątej edycji imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w formie wirtualnej, w dniach 2-10 października.

Malwina Masternak

Festiwal Jazzowy ChilEuropa przewiduje spotkania na żywo pomiędzy artystami z Europy i z Chile, podczas których po raz pierwszy zostaną wykonane wspólne kompozycje. Ponadto, zaplanowany jest program edukacyjny online akredytowany przez chilijską Escuela Moderna de Música y Danza.

Reprezentująca Polskę Malwina Masternak jest wokalistką z Ostrowca Świętokrzyskiego, która w wieku 6 lat rozpoczęła grę na fortepianie, w wieku 12 lat naukę śpiewu klasycznego, a następnie studiowała wokal jazzowy na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie. Jest stypendystką i absolwentką Berklee College of Music w Bostonie.

Malwina zaprezentuje wspólne kompozycję z chilijskimi muzykami podczas spotkania online transmitowanego na żywo w piątek 2 października o 19:30. Ponadto, w środę 7 października poprowadzi warsztaty „Singing Melodies Without Words”.

Festiwal jest współorganizowany przez osiem placówek dyplomatycznych i instytutów kultury, Delegaturę Unii Europejskiej w Chile, oraz otrzymał wsparcie chilijskiego Ministerstwa Kultury, Sztuki i Dziedzictwa Narodowego i Escuela Moderna de Musica y Danza.