W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

70 lat wyjątkowej historii „Chipolbrok"

05.07.2021

Uroczyste obchody 70-tej rocznicy powstania Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego „Chipolbrok” (CP)

.

15 czerwca 2021 roku Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe „Chipolbrok”(CP) zorganizowało w Szanghaju uroczyste obchody 70-tej rocznicy powstania i rozpoczęcia działalności żeglugowej. W obchodach udział wzięli dyrektorzy zarządzający Chipolbrok, przedstawiciele władz miasta Szanghaju, jak i Ministerstwa Transportu ChRL. Wśród gości honorowych znalazł się ambasador Wojciech Zajączkowski, któremu towarzyszył konsul z KG RP w Szanghaju Piotr Leszczyński. Podczas głównego wydarzenia odtworzono także przemówienie sekretarza stanu, pełnomocnika rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej Marka Gróbarczyka.  W ramach obchodów 70-lecia „Chipolbrok” zorganizowano jubileuszowy koncert, otwarto okolicznościową wystawę poświęconą historii firmy, jak również zaprezentowano publikację „70 lat. 70 historii”.

Życzymy „Chipolbrok” wielu lat pełnych sukcesów i owocnej współpracy!

Towarzystwo powstałe w 1951 roku na podstawie dwustronnej umowy rządowej było pierwszą spółką typu joint venture z kapitałem zagranicznym, jaka została utworzona w ChRL po jej powstaniu w 1949 roku i pierwszą firmą żeglugową. W ciągu 70 lat swojej działalności Towarzystwo stało się jednym z najbardziej liczących się w świecie armatorów i przewoźników ładunków inwestycyjnych, dużych obiektów przemysłowych, sztuk ciężkich oraz ponadgabarytowych. Począwszy od obsługi ładunków barterowych pomiędzy obydwoma krajami, „Chipolbrok” stopniowo poszerzał swoje usługi  żeglugowe włączając kolejne, rynki frachtowe. 

Zdjęcia (7)