W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie” – konkurs dla uczniów

13.01.2020

Biuro Edukacji Narodowej IPN zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w międzynarodowym konkursie na komiks opowiadający o polskiej historii współczesnej.

.

Konkurs polega na wykonaniu komiksu w polskiej wersji językowej przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy powinien mieścić się w okresie od roku 1917  do 1990.

Tegoroczna edycja konkursu po raz pierwszy adresowana jest do uczniów wszystkich typów szkół z całego świata. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych: 11–13 lat, 14–16 lat i 17–19 lat. Termin na wysłanie zgłoszeń upływa 12 marca 2021 r. (liczy się data stempla pocztowego).

Więcej informacji o konkursie i zasadach udziału dostępnych jest na stronie Instytutu Pamięci Narodowej: Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie - Edukacja IPN.

 

Logo - CENTRALA Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie