W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fotomontaż kart wyborczych

08.07.2020

Uwaga na fałszywe informacje dotyczące wyborów za granicą.

.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że publikowane w sieci i w mediach społecznościowych fałszywe zdjęcia kart do głosowania, na których znajdują się dane wyłącznie jednego z kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta RP, są fotomontażem, którego celem jest wprowadzenie wyborców w błąd oraz próbą podważenia rzetelności procesu wyborczego, w który za granicą zaangażowane są m.in. setki członków obwodowych komisji wyborczych, w tym reprezentanci komitetów wyborczych.

Apelujemy o nierozpowszechnianie tego typu materiałów dezinformacyjnych, które w zamyśle ich twórców mają obniżać poziom zaufania społecznego. Wiarygodne informacje na temat procedur wyborczych za granicą publikowane są na stronach internetowych i serwisach społecznościowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz polskich placówek konsularnych.