W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja III edycji „Tygodnia Polskiego w Ningbo”

02.07.2021

10 czerwca 2021 r. zainaugurowano w Ningbo po raz trzeci cykl wydarzeń kulturalno-promocyjnych poświęconych Polsce.

fota

Współorganizatorami przedsięwzięcia był Uniwersytet NingboTech, władze lokalne oraz KG RP w Szanghaju. W ramach „Polskiego Tygodnia” zorganizowano m.in. wystawę prac W. Borkowskiego, koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Liu Yuanjing i Aleksa F. Kornicza oraz serię wykładów nt. różnorodnych aspektów współpracy polsko-chińskiej. Podczas obchodów Polskiego Tygodnia w Ningbo Konsul Generalny RP w Szanghaju M. Ciesielczuk przekazał władzom uczelni NingboTech specjalną księgę nt. 230. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dodatkowo na rzecz Centrum Badań nad Polską  w Ningbo przekazano serię plakatów o Polsce, w tym część z serii „Wybitne Polskie Kobiety”. W ramach Polskiego Tygodnia odbyło się także forum gospodarcze z udziałem przedstawiciel Izby Handlowej Ningbo, Biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju oraz polskich i chińskich przedsiębiorców. Podczas Tygodnia Polskiego otwarto trzy wystawy tematyczne, które będą prezentowane także w II półroczu 2021 roku.

Od 2016 roku na NingboTech działa Centrum Badań nad Polską (Polish Studies Center), którego celem jest tworzenie analiz dotyczących relacji gospodarczych ChRL-Polska oraz aktywna współpraca z ośrodkami naukowymi i biznesowymi w Polsce.

W dniu 9 czerwca 2021 roku podczas odbywającego się w Ningbo Forum Edukacyjnego NingboTech oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznania (UAM) podpisały list intencyjny o woli utworzenia Instytutu Polsko-Chińskiego w Ningbo.

Zdjęcia (8)