W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat dla obywateli RP przebywających w prowincji Guangdong

31.05.2021

.

W związku z pojawieniem się kilkunastu przypadków COVID wśród mieszkańców Kantonu, władze miejskie podejmują zdecydowane środki, mogące znacząco ograniczyć swobodę i komfort przemieszczania się mieszkańców i osób podróżujących. 30 maja br. Rząd Miejski Kantonu opublikował zalecenia nt. przeciwdziałania epidemii - "Notice of the Guangzhou New Coronavirus Pneumonia Epidemic Prevention and Control Headquarters on Strengthening the Management of Departed Vehicles and Personnel (No. 14)."

W celu zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii spowodowanego przemieszczaniem się ludzi, podjęto decyzję o czasowym zastosowaniu następujących środków zarządczych dla samochodów i osób wyjeżdżających z Kantonu:

  1. Pasażerowie opuszczający Kanton z lotnisk, stacji kolejowych, autostrad i innych stacji w jurysdykcji Kantonu (z wyjątkiem pasażerów podróżujących w tranzycie z innych miejsc) muszą okazać zielony kod zdrowotny i posiadać zaświadczenie o teście nukleidowym z ostatnich 72 godzin. Pasażerowie, którzy nie będą w stanie wyjechać na czas z powodu niemożności wydania negatywnego wyniku testu, mogą wnioskować o zwrot kosztów lub zmianę.
  2. Kierowcy i pasażerowie małych samochodów opuszczających Kanton muszą posiadać zaświadczenie z negatywnym wynikiem testu z ostatnich 72 godzin do inspekcji.
  3. W celu zapewnienia normalnej działalności samochodów ciężarowych, Kanton otworzy pewną liczbę miejsc darmowego testowania dla kierowców ciężarówek. Czas i lokalizacje zostaną ogłoszone oddzielnie.

Powyższe zalecenia obowiązują od 31 maja 2021 godz. 22:00, a ich odwołanie zostanie ogłoszone oddzielnie.

Zgodnie z Komunikatem nr 17 Miejskiej Komisji Zdrowia w Kantonie z dnia 6 czerwca 2021 r., od godz. 12:00, dnia 7 czerwca osoby chcące opuścić prowincję Guangdong muszą posiadać negatywny wynik testu kwasu nukleinowego na obecność koronawirusa wykonany w ostatnich 48 godzinach. Dotychczasowa ważność testu została więc skrócona o 24 godziny. Zaleca się jednak by osoby, które nie muszą opuszczać prowincji, tego nie robiły.

Biuro ds. Zagranicznych prowincji Guangdong uruchomiło czynną 24 godziny na dobę infolinię w języku angielskim i chińskim pod numerem 1258088, na którą można kierować wszelkie zapytania dotyczące sytuacji epidemiologicznej w regionie.

Zaleca się unikania podróży do regionów średniego i wysokiego ryzyka na terenie prowincji, co w konsekwencji może wiązać się nawet z zakazem opuszczania tego obszaru i zobowiązaniem do przejścia kwarantanny.